Ознака: стефан ристовски
Фудбал 03.04.21 | 17:25

Албумот „Евро 2020“ им донесе невидена радост на фудбалерите: Ристовски си се падна самиот на себе

Селекторот Игор Ангеловски во долгиот ред за албумот со сликички од Европското првенство, а фудбалерот од одбраната Стефан Ристовски ја сподели првата сликичка. Слушнавте...

Фудбал 19.11.20 | 16:29

Македонскиот фудбалски репрезентативец позитивен на Ковид-19

Македонскиот репрезентативец, Стефан Ристовски потврди дека е позитивен на Ковид 19. Ристовски на социјалните мрежи објави дека тој и неговото семејство се позитивни...

Фудбал 09.10.20 | 10:38

Се слави со тапани и зурли: Ристовски и Алиоски со инструменти в рака го прославија триумфот над Косово

Голема радост предизвика победата на македонската репрезентација против Косово со 2:1, со што дојдовеме на само еден меч до пласман на Европското првенство во 2021 година. Радоста...

Фудбал 15.01.19 | 13:07

Лацио заинтересиран за Адеми и Ристовски

Откако изминатиов викенд италијанските медиуми објавија дека Лацио е сериозно заинтересиран за македонскиот репрезентативец од Динамо Загреб, Аријан Адеми за кој...