Ознака: Стефан Ѓуриќ Раста
Естрада 27.01.21 | 21:06

Раста излезе од затвор – оди во домашен притвор

Денес раперот Стефан Џуриќ Раста конечно излезе на слобода. Основниот суд во Белград му ја укина мерката притвор, а тој се терети за нелегално поседување кокаин за лична...

Музика 05.01.21 | 17:45

Му се заканува затворска казна од три години:Раста обвинет за лична употреба на дрога!

Стефан Ѓуриќ Раста е обвинет за лична употреба на дрога. Раперот е обвинет за кривично дело недозволено поседување дрога за лична употреба. Тој беше во октомври, заедно...

Естрада 27.10.20 | 13:03

За 27 дена во ќелија, собрал искуство за книга: Раста пишува за затворскиот живот

Поранешниот сопруг на пејачката Ана Николиќ, раперот Стефан Ѓуриќ Раста, кој беше уапсен пред четири недели за поседување 600 грама марихуана, започна да пишува книга,...

Естрада 06.10.20 | 11:44

Раста со марихуана ја снабдувал естрадата: Тој тврди дека сам ги користел наркотиците, но нешто е сомнително

Стефан Ѓуриќ Раста уапсен е во петокот, кога полиицијата кај него пронашла пет грама  марихуана, а потоа по налог на обвинителството, направен е претрес на неговиот...