Ознака: стефан богоев
Скопје 13.02.21 | 20:48

Ранко Петровиќ: Доживеав ризична повреда поради опасно играње со човечки животи на градоначалник на Општина Карпош, Стефан Богоев

Ранко Петровиќ сопственикот на Радио Буба Мара вечерва на социјалните мрежи реагираше на лизгавите улици поради кои ризично се повредил. Другари, ретко кога пишувам...

Македонија 21.01.21 | 13:07

Дали Стефан Богоев е искористен како спотер за префрлање на државни пари за црковни потреби?

Фудбалската репрезентација на Cеверна Кореја успеа да се пласира на светското првенство во 2010 година. Тоа беше за нив национална радост, гордост. Големиот Ким ги честеше...

Македонија 19.01.21 | 08:10

Стефан Богоев е вмешан во две тешки афери – Меѓународен сојуз и Инкасатори

  Актуелниот градоначалник на општина карпош Стефан Богоев е вмешан во две афери, вели Виктор Грозданов. Според него, едната афера е со Боки 13, а втората е позната...

Скопје 30.11.20 | 19:33

Јаревски: Дали Богоев ќе го поддржи Заев во намерата за отстранување на спомен плочата на која стои дека Кузман Јосифовски Питу загина од куршум на бугарската фашистичка полиција?

Тони Јаревски од ВМРО-ДПМНЕ порача дека самото име на Општина Карпош е синоним за отпорот на македонскиот народ и борбата против фашизмот. Денеска од пред спомен обележјето...

Македонија 03.02.20 | 10:37

Стефан Богоев ќе присуствува на Националниот молитвен појадок на Трамп

Членот на Извршниот одбор на СДСМ и градоначалник на Општина Карпош, Стефан Богоев ќе биде во официјална посета на Соединетите Американски Држави, при што ќе учествува...

Македонија 27.12.19 | 13:21

Шекеринска, Филипче, Богоев, Јанева, Кирацовски биле чести гости во домот на Јовановски

Драгана Колевска, која работела во домот на Бојан Јовановски, ги наброја политичарите кои доаѓале кај него дома. Доаѓаа Радмила Шекеринска, Катица Јанева, Стефан Богоев,...

Скопје 27.12.19 | 11:40

Следната година нови 150 згради ќе никнат во Карпош, Богоев се разочара дека веста ќе излезе во медиумите

Парите предвидени за наплата на комуналии, според новиот буџет на Општината донесен вчера, покажуваат дека во иднина во Карпош ќе никнат нови 150 згради, предупредија...

Скопје 19.12.19 | 13:40

Отворено писмо: Заднината и лагите на градоначалникот Богоев

Претседателот на УЗ “Пецо Божиновски Кочо” на социјалните мрежи реагира на последните настани поврзани со населбата Трнодол и носењето на ДУП-от. Според Ѕвонко...

Скопје 18.08.19 | 23:15

Дали на место на барака ќе никне 15-метарска зграда во Трнодол?

Локалната власт во Општина Карпош сака да овозможи изградба на нова 15 метарска зграда во Трнодол, на локација каде моментално има барака, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Со...

Скопје 07.08.19 | 10:33

Богоев не ги оствари предизборните ветувања, граѓаните на Карпош се жалат на неговата неажурност

Веќе еден месец жителите на општина Карпош гневни поради неостварените ветувања од страна на актурелниот градоначалник Стефан Богоев. Неодамна граѓаните на социјалните...

Македонија 05.08.19 | 14:20

Стоилковски: Обвинителството мора да одговори дали има и каква е поврзаноста на Богоев и Боки13

Октоподот не мирува, мирува само Русковска – обвинителството. Додека одмораат истовремено со Катица Јанева, октоподот и таканаречената невладина на владата за скандалот...

Македонија 03.08.19 | 20:12

Богоев: Не сум оттуѓил ниту една парцела за идеите на Боки 13

Градоначалникот на општина Карпош, Стефан Богоев, тврди дека не отуѓил ниту една парцела за идеите на осомничениот во аферата „Рекет“, Бојан Јовановски Боки 13. Засега...

Македонија 03.08.19 | 08:39

Милошоски: Драг Стефан, ти си пример за тоа што може да му се случи на добро момче во лошо друштво!

Драг Стефан, ти си пример за тоа што може да му се случи на добро момче во лошо друштво – напиша Антонио Милошоски на Фејсбук, објавувајќи го Меморандумот за соработка...

Македонија 01.08.19 | 15:35

Антонио, ти си пироманот кој го опожарува македонскиот политички и медиумски простор

Лажната вест на Антонио веќе ја презема „Вечер“, ја прошири и ја надгради… Меморандумот за соработка склучен меѓу Општина Карпош и Меѓународен Сојуз по својата содржина...

Македонија 01.08.19 | 14:54

Стефан Богоев има четири причини да ги избрише сите слики со Боки 13

Името на градоначалникот на општина Карпош се најде високо во фокусот веднаш по избивањето на аферата „Рекет“. Тој е еден од седумнаесеттемина кои досега даваа изјава...

Македонија 01.08.19 | 08:04

Милошоски: Дали се ова петте причини зошто Богоев беше во ОЈО за „Рекет“?

Пратеникот Антонио Милошоски се осврнува на причините зошто токму градоначалникот на Карпош Стефан Богоев е еден од седумнаесеттемина кои досега биле во ОЈО да дадат...

Македонија 27.07.19 | 17:15

Дали „Рекет“ освен кај бизнисмени брцал и во општински каси?

Дали уцена за малверзации со градежно земјиште, за милионска загуба во државната каса се причините поради кои градоначалниците на СДСМ, Наташа Петровска од Битола и...

Македонија 26.07.19 | 14:03

Градоначалниците Стефан Богоев и Наташа Петровска дале изјава во обвинителство за „Рекет“

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција испитува лица за кои цени дека со даден исказ можат да помогнат во натамошното утврдување...

Македонија 19.07.19 | 14:30

Боки 13 со кеш ја финансирал кампањата на Богац и СДСМ во Карпош?!

Случајот Рекет го отвори криминалниот октопод на СДСМ, во кој покрај Кики и Фрики, вмешани се и други функционери на партијата на власт. Па така, ако се тргне од изборните...

Црна хроника 11.06.19 | 20:43

Втора сообраќајка денеска, кој знае која по ред месецов на „Дрезденска“

Црна точка во Тафталиџе е улицата „Дрезденска“, во близина на Катастарот на Република Македонија, каде поради непрописно обележување постојано се случуваат сообраќајни...