Ознака: стефан богоев
Македонија 03.09.23 | 19:50

Богоев: Поминав 4 месеци со татко ми на Онкологија, случајот заслужува најстрога можна казна

Јас поминав цели 4 месеци со татко ми на Онкологија. Случајот во најмала рака е згрозувачки. Кој не бил, не знае што тоа значи, напиша на својот фејсбук-профил директорот...

Македонија 11.08.23 | 09:46

Богоев да им се извини на граѓаните за лажната вест со хартиите од вредност

Стефан Богоев треба веднаш да свика вонредна прес конференција, со иста помпа како претходната, само овојпат да се извини пред народот за ширење на лажни вести.Вчера...

Македонија 11.08.23 | 09:12

Богоев да се извини пред граѓаните за лажната вест, дека фатил хартии од вредност, а за кои се утврди дека се неупотребливи

Стефан Богоев треба веднаш да свика вонредна прес конференција, со иста помпа како претходната, само овојпат да се извини пред народот за ширење на лажни вести, истакнаа...

Македонија 10.08.23 | 17:50

Обврзниците за кои соопшти Богоев немаат никаква вредност

„Стефан Богоев држеше вонредни прес конференции објавувајќи дека царината запленила хартии од вредност во вредност од 92 милиони евра. Но денеска, после само три дена...

Македонија 09.08.23 | 19:50

Обврзниците не биле на име на патникот – Богоев открива како биле откриени обврзниците

По вчерашната заплена на обврзници вредни 92 милиони долари, директорот на Царина Стефан Богоев за ТВ21 открива дека тие не биле на име на лицето кое ги пренесувало. Тој...

Економија 09.08.23 | 17:50

Богоев: Ќе растат платите, но ќе расте и продуктивноста во Царината

Усогласување на Колективниот договор со законот и со општиот колективен договор што ќе значи и зголемување на платите на царинските службеници, како и изготвување...

Економија 08.08.23 | 16:13

Царинската управа заплени обврзници во вредност од 92 милиони долари

Обврзници со вкупна вредност од 92 милиони долари се откриени и запленети од царински службеници на царинската испостава Аеродром Скопје по извршена контрола на странски...

Македонија 07.07.23 | 21:25

Богоев: Не знам колкава ми е платата, не сум прашал

Новиот директор на Царинската управа, воедно и потпретседател на СДСМ, Стефан Богоев, на денешниот настан на граничниот премин Ќафасан беше запрашан дали ќе се откаже...

Македонија 21.06.23 | 16:18

Богоев се фати за работа, го посети Табановце

Директорот на Царинската управа Стефан Богоев денес беше во посета на граничниот премин Табановце, каде што инфраструктурните зафати на граничниот премин Табановце...

Економија 16.06.23 | 18:12

Цариниците протестираа, на протестот и новиот директор Богоев

Вработените во Царинската управата ја искористија полчасовната пауза за протест пред главната зграда на Царина и побараа да им се исплати додатокот на плата од 30%, кој ...

Економија 15.06.23 | 13:24

Стефан Богоев официјално стана директор на Царинската управа

Денеска во Царинската управа беше извршено примопредавање на функцијата директор на Царинската управа, каде новоназначениот директор Стефан Богоев официјално ја...

Економија 13.06.23 | 16:51

Стефан Богоев нов директор на Царина

Потпретседателот на СДСМ, Стефан Богоев предмалку на владина седница е именуван за нов директор на Царинската управа, објави Сител . Богоев, на местото на директор на...

Македонија 31.05.23 | 07:32

Богоев: ЕУ или изолација, време е за финална победа за нашата иднина

Во рамки на карванот „Рамо до рамо до победа“ на средби со граѓаните во општина Карпош денеска беа потпретседателот на СДСМ, Стефан Богоев и Роберт Бекировски. На маалската...

Македонија 25.05.23 | 08:35

Стоилковски до потпретседателот на СДСМ: Стефане, не те поканија на партискиот собир во „Света Софија“, па не знаеш дека Таче држеше говор?

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски му одоговори на потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев, кој ја исмеа свечената церемонија за одбележување на празникот Свети...

Македонија 13.04.23 | 14:28

Богоев: Нашите пратеници комуницираат со пратениците од ВМРО-ДПМНЕ во Собранието

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев изјави дека иако Христијан Мицкоски силно се противи на уставните измени, сепак дел од функционерите и раководството на ВМРО-ДПМНЕ...

Македонија 03.03.23 | 08:31

Богоев: Уставот ќе се отвора во мај

Потпретседателот на СДСМ, Стефан Богоев, најавува дека при крајот на пролетта ќе започне собраниската процедура за уставни измени, со која парламентот би се произнел...

Македонија 17.02.23 | 11:38

Богоев: ВМРО-ДПМНЕ намерно ја пролонгира дебата во Собрание затоа што нема мнозинство

Парламентарното мнозинство е стабилизирано и зголемено и тоа во Собранието ќе се види многу брзо, порача потпретседателот на СДСМ, Стефан Богоев во емисијата Студио...

Македонија 23.01.23 | 22:49

Богоев: АА не го условува влезот во владата со поддршка за уставните измени

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев за ТОП ТЕМА на Телма рече дека Алијансате за Албанците не ја условуваат поддршката за уставните измени со влезот во Влада, но...

Македонија 23.01.23 | 21:19

Богоев: Случувањата во ДУИ не ја загрозуваат стабилноста на Владата

„Не мислам дека случувањата во ДУИ со т.н. огнена група ја загрозуваат Владата и насоката во која се двожи државата. Претставниците на огнената група од ДУИ се на ставот...

Македонија 25.11.22 | 18:53

Богоев од Брвеница: Буџетот за 2023 обезбедува средства за повисоки плати и пензии

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев денеска на трибината ,,Силно и одлучно кон иднината” во општина Брвеница порача дека СДСМ за целиот период од светската економска...