Ознака: Ставре Јада
Останати спортови 08.02.22 | 19:58

Нордиецот Ставре Јада го освои 86. место на спринтот на ЗОИ, само двајца беа послаби од него

Македонскиот нордиец Ставре Јада го освои 86. место на спринт трката на Зимските олимписки игри (ЗОИ) во Пекинг. Во првиот од двата настапа на овие Игри, Јада ја истрча...

Останати спортови 28.01.22 | 12:27

На Ставре Јада Општина Крушево му даде срамни 10.000 денари за учество на Олимписките игри!

На Ставре Јада кој е еден од тројцата македонски спортисти кои ќе ја претставуваат Македонија на Зимските олимписки игри (ЗОИ) во Пекинг Општина Крушево, од каде што...

Останати спортови 18.01.22 | 13:11

Јада и Цветановска македонски претставници на ЗОИ во Пекинг

Ставре Јада вторпат, по настапот во Пјонгчанг во 2018 година, и Ана Цветановска првпат ќе ја претставуваат Македонија на Зимските олимписки игри (ЗОИ) што ќе се одржат...