Ознака: старост
Здравје 07.02.21 | 22:58

Против староста борете се ваква храна

Вистинската храна за нашето тело прави многу повеќе од само одржување на посакуваната линија и обезбедување чувство на ситост, а ако сте меѓу многуте кои бараат докажан...

Астро 09.01.21 | 22:01

Овен, Бик, Близнаци, Рак, прочитајте какви сте во младоста, а какви во староста

  Особини типични за астролошки знак кај младите понекогаш можат да се претворат во нивна спротивност „во старите денови“. Ви претставуваме анализа на луѓе, во согласност...

Економија 15.08.20 | 21:03

Македонците возат се постари возила: Возниот парк со просек од 19,3 години

Македонците возат се постари возила, покажуваат последните статистички податоци, објави 24 Ауто. Така, просечната старост на автомобилите во Македонија во 2019 била 19,3...

Македонија 25.07.20 | 10:59

Македонија старее

Според процената на населението, на крајот на минатата година во земјава имало 2 076 255 жители, што е за 7 083 лица повеќе во однос на 2014 година и 23 533 лица повеќе во однос на...