Ознака: Старица
Здравје 21.10.20 | 23:38

99-годишната Мартин се враќа на компјутерските игри откако ја преживеа короната

Кога 99-годишната Флорентина Мартин го фати коронавирусот во септември, најголемиот страв на нејзината внука не беше дека болеста ќе ја убие, туку дека ќе заврши сама...

Црна хроника 28.08.20 | 16:55

Млад маж се обидел за силува старица од Куманово

Старица од Куманово синоќа во полиција пријавила обид за силување, информира министерството за внатрешни работи. На 27.08.2020 во СВР Куманово 76 годишна жена од Куманово...

Култура 24.09.19 | 20:47

Слика вредна шест милиони евра пронајдена во кујна на една старица во Франција

Слика во вредност од шест милиони евра, изгубено ремек-дело на италијански сликар, била пронајдена во домот на една старица недалеку од Париз, пренесува „Би-би-си“. Сликата...

Црна хроника 28.08.19 | 12:48

Прегазил старица во Кисела Вода и избегал

Вчера попладне, 80-годишна жена била прегазена во Кисела Вода при што се здобила со тешки телесни повреди и веднаш била хоспитализирана. „На 27.08.2019 во 19,30 часот било пријавено...

Калеидоскоп 16.03.19 | 12:28

На возраст од 104 години ќе оди во затвор

Во Велика Британија 104-годишна жена од старски дом побара да биде во затвор, објави весникот Бристол пост. Јас сум на возраст од 104 години и секогаш сум била на страна...

Балкан 20.12.18 | 15:22

Старица пронајдена мртва во својот стан со ќеса на глава

Осумдесет и осум годишната Л.Б. денес околу 9 часот била пронајдена мртва во својот стан во ценатрот на Белград. -Безживотното тело на возрасната жена е пронајдено утринава...