Ознака: старателство
Естрада 29.10.21 | 08:27

Судот го одби барањето на Бред Пит за старателство

Врховниот суд на Калифорнија го одби барањето на Бред Пит во неговата битка со неговата поранешна сопруга Анџелина Џоли, за старателство над нивните деца. Со тоа, судот...

Естрада 27.07.21 | 12:24

Бритни Спирс на суд бара отстранување на татко ѝ од посебниот надзор на нејзините финансии

Американската поп-пејачка Бритни Спирс покрена тужба со цел да го лиши нејзиниот татко од спорното старателство, што нему му дава контрола над нејзините финансии. Таа...

Калеидоскоп 27.05.21 | 09:04

Конечно одлука: И Бред Пит доби старателство над децата

Бред Пит доби заедничко старателство над своите деца со Анџелина Џоли по долга судска битка. По неколкумесечно сведочење од сведоци и експерти за детски услуги кои...

Филм 11.09.20 | 15:20

Анџелина бесна на Бред: Договорот за старателство пред пропаст

Иако се разидоа уште во 2016 година, односот помеѓу Бред Пит и Анџелина Џоли сѐ уште е напнат. Како што пишува „Дејли мејл“, ситуацијата неодамна се влошила до тој степен...

Естрада 07.07.20 | 17:33

Северина го киднапирала синот, никој не знае каде се

Хрватската пејачка Северина Којиќ (48) наводно го киднапирала својот осумгодишен син Александар. Според информациите на српски „Информер“, таа не му го вратила детето...

Естрада 16.01.20 | 13:08

Mилан Поповиќ на зимување со судијката што му го подари старателството врз Александар

Судијката Теа Голуб, која во случајот за старателството врз синот на поранешните сопружници Северина Којиќ и Милан Поповиќ, на изненадување на целата балканска јавност...

Сервиси 07.12.19 | 13:21

Во секоја буква од вас почувствував молитва: Северина се заблагодари и на Македонија поддршката

Северина ѝ се заблагодари на јавноста за поддршката и за тоа што застана на нејзина страна, откако поранешниот спруг Милан Поповиќ ѝ го одзеде старателството над синот. Благодарам...

Естрада 02.12.19 | 10:09

Еве зошто Северина остана без старателество: Игор го наговарал посинокот да побегне од училиште

Минатата недела балканската сцена остана во шок откако една од најголемите музички ѕвезди, Северина се соочи со тешка судска одлука, да остане привремено без старателство...

Естрада 02.12.19 | 09:54

Милан Поповиќ конечно прозборе: Се случија работи што една мајка не смее да си ги дозволи

Милан Поповиќ првпат се огласи во јавнсота откако судот во Загреб одлучи да му додели привремено старателство врз синот. Српскиот бизнисмен ја сподели својата страна...

Музика 29.11.19 | 19:42

Беше држ не дај: Адвокатот открива како поминала средбата меѓу Северина и Милан кога пејачката го предала синот

Северина Којиќ вчера ја изгуби битката за старателство над синот Александар која со години ја водеше со некогашниот партнер, Милан Поповиќ. Адвокатот на Милан, Хрвоје...

Калеидоскоп 29.11.19 | 09:46

Од денеска за Александар се грижи татко му: Северина го предаде синот, а тој не сакаше да и ја исполни молбата!

Пејачката Северина Којиќ, вчера со неправосилна одлука, го изгуби старателството над синот Александар. Од денеска за детето се грижи татко му Милан Поповиќ, а Северина...

Естрада 28.11.19 | 17:25

Сите детали на очајот на Северина после пресудата: Еве кога пејачката се разделува со синот и кога повторно ќе го види

Пејачката Северина Којиќ, на која судот и го зема детето и му го даде на Милан Поповиќ, има право да го гледа синот во вторник и четврток од 15 до 20 часот и секој втор викенд....

Сцена 28.11.19 | 15:52

Карлеуша на страна на Северина: На кого да го даде детето? На оној кој не сакаше да го види?

Адвокатскиот тим на Северина веќе ја подготвува жалбата за одлуката на загребскиот суд, кој старателството над малиот Александар го додели на неговиот татко, бизнисменот...