Ознака: Стајковци
Македонија 06.08.22 | 12:33

Гази Баба се сеќава: Денес се навршуваат 6 години од поплавите

На денешен ден 6ти Август во 2016та година општина Гази Баба беше зафатена од голема поплава која нанесе материјални штети и однесе 22 човечки животи. Градоначалникот на...

Скопје 24.05.22 | 15:40

Училишната сала во Стајковци ќе го носи името на херојот Бобан Ивановиќ

Денес 24.05.2022 година по повод празникот Св. Кирил и Методиј кој е патрон на населеното место Стајковци се оддржа настан за положување свежо цвеже и оддавање почит пред...

Скопје 18.03.22 | 14:49

Отворен првиот младински клуб во Стајковци

Градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски заедно со преставници од УСАИД го отворија првиот младински клуб во рамки на Месната заедница во Стајковци. Денес...

Црна хроника 20.02.22 | 17:26

Албански тинејџери во полиција лажно пријавиле дека ги нападнала банда, всушност „по грешка“ бил повреден од другар

Ноќва околу 03.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Стајковци, скопско, А.Н.(19) од с.Брест, скопско и негов малолетен другар биле физички нападнати од три лица,...

Сервиси 15.11.21 | 18:31

Без вода утре неколку улици во Сингелиќ и Стајковци

Прекин во водоснабдување утре од 9 часот ќе имаат корисниците од улиците „Фуштанска“, „Јужноморавски бригади“, „Жегљане“, „Среќко Пужалка“, селото Стајковци и со...

Црна хроника 12.01.21 | 16:41

Дел од ограда падна врз жена во Стајковци

Дел од ограда на куќа во изградба падна врз шеесет и четиригодишна жена од скопското село Стајковци. Од полицијата информираат дека настанот се случил вчера напладне,...

Црна хроника 21.12.18 | 11:08

Сообраќајна несреќа во Стајковци: Прегазен пешак, повредени и две жени

Три лица се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа која се случи вчера во 16,15 часот на улицата „1“ во село Стајковци. Од полицијата информираат дека патничко...