Ознака: српска опозиција
Балкан 28.10.20 | 11:41

Опозицијата во Србија не ги признава изборите, бара ново гласање

енешниот избор на Владата настаната врз основа на лажни избори не и дава ниту легалност ниту легитимитет, оцени Обединетата опозиција на Србија (УОПС) истакнувајќи...

Балкан 27.05.20 | 14:01

Европски пратеници ја осудија Србија за обидот да одржи избори во јуни, без договор со опозицијата

Група од 11 пратеници од Европскиот Парламент ја осудија одлуката на Србија да одржи избори на 21 јуни, поради тоа што датумот беше утврден без консензус со опозицијата....

Балкан 19.01.20 | 16:10

Опозицијата најавува бојкот на изборите во Србија

Српскиот претседател и лидер на владејачката Српска напредна партија (СНС), Александар Вучиќ, денеска разговараше со претседателот на Социјалистичката партија на Србија...

Балкан 14.12.19 | 09:35

Српската опозиција бара Пржински договор на српски начин

Опозицијата во Србија бара договор како Пржинскиот прилагоден на српски услови. Претседателот на Партијата за слобода и правда (ССП) и еден од лидерите на опозициската...

Балкан 19.08.19 | 10:21

Кој се офајдил од „Рекет“: Боки 13 му давал пари на Вук, Ѓилас и Бошко, а се гледал и со Чедо!

Валканите пари од аферата Рекет, кој ја тресе Македонија, но и целиот регион, оделе во Сојузот за Србија(СЗС) и тоа преку Вук Јеремиќ, открива српски Курир. Јеремиќ, кој...