Ознака: Сретко Калиниќ
Балкан 03.11.22 | 14:13

Лука ја венча убавата Ана по која лудуваше целиот Земунски клан

Ана Симиќ е црната вдовица на Земунскиот клан. Нејзин венчален кум е Лука Бојовиќ за кој се говори дека ќе се врати од затвор во Шпанија. Ана беше во брак со Цветко Симиќ,...

Балкан 25.07.22 | 10:53

Ликвидаторот на „Земунскиот клан“ се криел преправен како жена

Сретко Калиниќ (48), кој е во затвор за убиството на премиерот Зоран Ѓинѓиќ и други злосторства на „земунскиот клан“, во својата книга „Земунскиот клан – кој е кој“...

Балкан 23.07.22 | 20:20

Aркан се плашел од Земунскиот клан дека може да го убие

Душан Спасојевиќ-Шиптар кон крајот на деведесеттите купил накит вреден пет милиони за само 150.000 марки од крадци, меѓу кои бил и пријателот на Жељко Ражнатовиќ, Аркан,...

Балкан 15.07.22 | 12:19

Ликвидаторот на Земунскиот клан од затвор напиша книга: Тврди дека Спасојевиќ и Луковиќ биле убиени па донсени во викендицата

Душан Спасојевиќ -Шиптар и Миле Луковиќ- Кум не беа убиени на 27 март 2003 година во Мељак! Два дена пред тоа и се предале на полицијата, па биле однесени во Централниот затвор ...

Балкан 25.01.22 | 15:11

Еден од водачите на Земунскиот клан се обидел да го убие Дарко Шариќ во затвор

По седум години поминати зад решетки, Дарко Шариќ од неодамна е пуштен во домашен притвор со наногица Одлуката ја донесе Апелацискиот суд во Белград, по што однесен...

Балкан 03.06.21 | 10:39

Организаторот на атентатот врз Ѓинѓиќ ги кинел лисиците на нозете

Сретко Калиниќ, еден од организаторите на атентатот врз српскиот премиер Зоран Ѓинѓиќ за весникот „Ало“ раскажа како ги минува затворските денови.Тој е сместен во...

Балкан 25.05.21 | 13:43

Ги раскара жена: Припадниците на Земунскиот клан се сретнаа првпат по десет години

Во Специјалниот суд вчера се одржа судење за поранешните претставници на Земунскиот клан Сретко Калиниќ и Милош Симовиќ. Тие се осудени поради учество во атентатот...

Балкан 10.05.21 | 21:43

Убавата Aна внесе раздор меѓу Земунскиот клан

Првите посериозни кавги меѓу Земунскиот клан се случија на почетокот на 2000 година а за што ако не за жена. Ана Симиќ е девојката која го разби кланот и неколкумина прати...