Ознака: Средно Водно
Скопје 24.10.21 | 17:16

Средно Водно со велосипедска патека поврзано со центарот на Скопје

Љубителните на велосипедизмост денеска првпат ја пробаа новата вело шумска патека која се движи низ Средно Водно. По патеката со велосипед може да се стигне од Средно...

Црна хроника 23.09.21 | 09:05

Ина Многу Фина за нападот на Водно: Инаку вака улошки користите или тампони?

Познатата твитерџика Ина Многу Фина остро ги коментира последните два напади на група на мажи врз девојки и прашува кога ќе има посериозни казни за ваквите престапи. 19-годишна...

Црна хроника 23.09.21 | 08:37

19-годишна девојка истепана од двајца мажи на Средно Водно

Деветнаесетгодишната И.Т. од Скопје вчера после полноќ била нападната на паркингот на Средно Водно. Како што информира МВР, по претходно недоразбирање, девојката била...

Црна хроника 11.11.20 | 15:54

Ограбен српски „Јагуар“ на Средно Водно: Украдени чанта „Гучи“, очила „Гучи“ и „Миу Миу“, како и пари во кеш

Скопското обвинителство поднесе обвинение против две лица за кражба на Средно Водно. На 10 ноември, обвинетите, заедно со уште едно малолетно лице, од патничко моторно...

Црна хроника 25.09.20 | 17:27

33-годишна жена нападнала 18-годишна девојка на паркинг на Средно Водно

Осумнаесетгодишна скопјанка пријавила во полиција дека доцна синоќа била физички нападната на паркингот на Средно Водно. Според пријавеното, нападот го извршила 33-годишна...

Скопје 12.03.20 | 16:47

Од утре не возат автобусите на ЈСП до Средно Водно, не работи ни Жичарницата

Од Јавното сообраќајно претпријатие Скопје информираат дека од утре, нема да сообраќаат трите автобуски линии до Средно Водно (25, 25А и 25Б), а со работа ќе прекине и Жичарницата. Одлуката...