Ознака: среда
Здравје 06.04.21 | 15:59

Конечниот став на ЕМА за Астра Зенека се очекува в среда или в четврток

Според информации објавени во неколку медиуми, Европската агенција за лекови, ЕМА, би требало да се произнесе за поврзаноста помеѓу вакцината Астра Зенека и згрутчувањето...

Македонија 28.03.21 | 08:10

Масовната имунизација почнува во среда

Масовната имунизација на населението во Македонија почнува во среда, најави денеска министерот за здравство Венко Филипче по пристигнувањето на првите вакцини „Астра...

Култура 25.02.21 | 14:11

Протестен марш на иницијативата „Култура или Фис-култура?“

Уметници и културни работници од иницијативата „Култура или Фис-култура?“ најавија протестен марш по последните случувања во културата во Македонија. Протестниот...

Сервиси 01.08.20 | 16:58

До среда ќе биде многу топло, а потоа следува пресврт

Од утре ќе следува постабилен период со пониски дневни температури кои на југоистокот ќе достигнуваат до 36 степени. Повторно нестабилно ќе биде кон средината на работната...

Сервиси 14.07.20 | 13:20

Утре е неработен ден за сите граѓани во Македонија

Среда, 15 јули, е неработен ден за сите граѓани во Македонија поради одржување на предвремени парламентарни избори. Согласно заклучокот на Владата од 74-тата седница одржана...

Македонија 07.07.20 | 18:54

Среда неработен ден, нема да се одработува

Владата на денешната седница, донесе заклучок со кој 15 јули, среда, се определува за неработен ден заради непречено спроведување на изборниот процес за предвремените...

Македонија 16.06.20 | 18:30

Среда, 15 јули е неработен ден за сите граѓани

СДСМ го заклучи 15 јули како конечен, последен и единствен датум за избори на коишто гарантирано ќе учествува опозицијата. Избори кои се за спас на државата, пишува на...

Сервиси 23.12.19 | 12:50

Среда e неработен ден

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека 25 декември, среда, првиот ден на Божиќ е неработен ден за граѓаните од католичка вероисповед во Република Северна...

Сервиси 05.07.19 | 16:27

Нè чека прекрасен и сончев викенд, од среда голема промена на времето

Под влијание на стабилна, сува и топла воздушна маса од југ овој викенд ќе имаме стабилно, суво и сончево време со сосема мала и локална облачност додека температурите...

Сервиси 22.05.19 | 15:43

Денеска е Преполовение – Руса среда: Еве што треба да направите

Меѓу подвижните празници и во црковниот и во народниот календар значајно место има празникот Преполовение, меѓу народот познат како Руса Среда. Овој празник зависи...