Ознака: спортско игралиште
Скопје 30.08.22 | 14:13

Реонски, Острово, Мичурин, Ново Лисиче и Стар Аеродром се на ред да добијат нови игралишта

Продолжуваме со изградба на нови спортски и детски игралишта, уште многу нови локации до крајот на годината! Завршија финалните активности со кои уште едно заборавено...

Скопје 14.08.22 | 14:32

Мицкоски: Со градоначалникот Дарко Костовски отворивме спортски комплекс, игралиште кое има европски лик

Денеска бев во Љубанци заедно со градоначалникот на Општина Бутел Дарко Костовски каде што отворивме спортски комплекс, игралиште кое има европски лик, напиша на својот...

Скопје 14.08.22 | 14:09

Нов спортски компекс во Љубанци, општина Бутел

Во селото Љубанци во Општина Бутел од денеска е отворен нов спортски комплекс. Како што истакна градоначалникот на Бутел Дарко Костовски, станува збор за целосно комплетирано...

Македонија 12.04.22 | 15:20

Јорданов: Ново Село доби спортски центар во износ од над два милиони денари, во другите населби во Штип ќе се реконструираат спортските игралишта

На мое огромно задоволство денес сме во Ново Село, го пуштаме официјално во употреба еве да кажам спортскиот центар кое што опфаќа детски реквизити, детско спортско...