Ознака: спортски центар
Скопје 04.12.21 | 14:16

Муцунски: Спортскиот центар во Ново Лисиче ќе го носи името на младиот ракометар Марко Божиновски

Од денеска и официјално Спортскиот центар во Ново Лисиче имаме чест и задоволство да носи име Спортски центар „Марко Божиновски“, едно младо момче пример за млад човек,...

Македонија 04.12.21 | 14:12

Мицкоски: Овој спортски комплекс младите да го користат што повеќе, само преку спортот имаме здрав дух

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ денеска во Ново Лисиче присустуваше на отворањето на Спортскиот центар „Марко Божиновски“  оттаму порача дека само преку...

Скопје 02.12.21 | 18:13

Спортскиот центар „Марко Божиновски“ во Ново Лисиче е во завршна фаза

Спортскиот центар „Марко Божиновски“ во Ново Лисиче, во скопската општина Аеродром е во завршна фаза, објави на фејсбук градоначалникот Тимчо Муцунски. На предлог...

Скопје 10.11.21 | 09:52

Спортски центар во Аеродром ќе се вика – Марко Божиновски!

Советот на општина Аеродром  донесе одлука за преименување на спортскиот центар „Ново Лисиче“ во СЦ „Марко Божиновски“ во чест на македонскиот ракометен репрезентативец,...

Скопје 07.10.21 | 10:24

Муцунски: Популарната „Дупка“ во Ново Лисиче ќе биде спортски центар, планираме сали за кино и театар, фитнес центар…

Кандидатот за градоначалник на Аеродром од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски, најави дека има проект со кој популарната „Дупка“ во Ново Лисиче ќе биде претворена...