Ознака: спорт лајф
Здравје 12.02.21 | 11:51

„Спорт лајф“ донираше кислородни концентратори за Педијатрија во Велес

Oбложувалниците „Спорт лајф“ (Sport Life) донираа два кислородни концентратори наменети за Општата болница во Велес, а за потребите на детскиот оддел и одделот за неонатологија. Донацијата...

Калеидоскоп 09.02.21 | 17:43

Двоен милионер од Петровец

Играч на „Sport Life“ во Петровец – Скопје стана ДВОЕН милионер! Со еден феноменален  тикет одигран два пати успеал и на двата тикета да се стекне со по еден милион денари....

Фудбал 26.01.21 | 13:01

Акција на Спорт Лајф за најголем број погодени натпревари

Во Sport Life стартуваше акцијата „До 50 шанси за 100 000 денари“ во која ќе се натпреваруваат играчите членови на СЛ клубот. Акцијата ќе трае од 22.01. до 22.3.2021 година, во 4 етапи...

Останати спортови 08.10.20 | 13:39

Доделена главната премија – стан на Водно! Битолчанец победник на Типстер купот на Спорт Лајф

Типстер купот на Sport Life му донесе стан на Водно на играч од Битола. Денес, клучевите од оваа главна премија му беа врачени на младиот Дејан Кузмановски, кој беше прогласен...

Фудбал 10.08.20 | 12:54

Од денес стартува финалето за главната премија – стан на Водно!            

Од денеска, 10 август, стартува финалната фаза на Типстер купот 2019/2020 на „Спорт лајф“, која ќе трае во наредните 30 дена, сè до 10 септември. Тогаш ќе се знаат и 10-те најдобри...

Фудбал 24.07.20 | 12:21

Играч на „Спорт лајф“ ставил сè на англиската Чемпионшип лига и освоил милион!

Среќно и со милионска добивка заврши драмата во англиската Чемпионшип лига за играчот на „Спорт лајф“ во Скопје-Центар. Типувал само на 12 натпревари од последното...

Останати спортови 13.07.20 | 13:33

Два нови онлајн бонуси во „Sportlife“

Sport Life доделува два нови бонуса за онлајн обложувачите. Со Welcome бонусот до 6.000 денари, ќе им посака добредојде на корисниците кои прв пат уплаќаат депозит за онлајн обложување,...

Калеидоскоп 23.06.20 | 14:12

Нова добивка од милион денари во „Спорт лајф“

Викендов, играчот на „Спорт лајф“  во Свети Николе успеал да ги погоди сите 6 натпревари на своето ливче и да се впише во листата на освојувачи на милионски суми од „Спорт...

Фудбал 16.06.20 | 11:43

Милионска добивка во Драчево: Обложувач го олесни „Спорт лајф“ за милион денари

Викендов беше остварен новиот милионски погодок од играч на „Спорт лајф“ во Драчево. Вистински подвиг ако се погледне неговиот тикет со 11 пара натпревари и храбриот...

Калеидоскоп 21.05.20 | 15:41

До 500 денари бонус на првата уплата: Нова акција на „Спорт лајф“ за он-лајн обложување

За старт на он-лајн обложувањето „Спорт лајф“ обезбеди до 500 денари бонус на првата уплата за играње онлајн. Промотивната акција ќе трае до 15 јуни 2020 година и ќе бидат...

Останати спортови 15.05.20 | 13:09

Од денеска достапно онлајн обложувањето на Спорт Лајф

Од денес стартува онлајн обложувањето на Sport Life обложувалниците. Играчите кои ќе се регистрираат ќе можат да се обложуваат преку интернет платформата на Sport Life. Овозможен...

Останати спортови 04.03.20 | 13:39

Најдолгиот погоден тикет во „SPORT LIFE“ вреди 100 000 денари!

Во Sport Life стартува нова акција за редовните играчи, членови на СЛ клубот. Под називот „До 50 шанси за 100 000 денари“ тие ќе се натпреваруваат во 8 неделни етапи од понеделник...

Калеидоскоп 15.01.20 | 18:07

Риста Милчевски доби 1. 000 000 денари и победи на „Втора шанса за милион“ на Sport Life

Добитникот на 1 000 000 денари и победник на „Втора шанса за милион“ на Sport Life е Риста Милчевски од Крива Паланка. Тој го освои првото место со највисок „фатен“ коефициент...

Скопје 06.11.19 | 12:19

ООУ „Кочо Рацин“ доби ново игралиште – донација од Спорт лајф

Со донација на обложувачниците Спорт лајф игралиштето во ОУ „Кочо Рацин“ во Скопје е комплетно реновирано во мултифункционално спортско игралиште за фудбал, одбојка,...

Калеидоскоп 30.09.19 | 13:44

Стан во Скопје за најдобриот типувач на „Спорт Лајф“

Во новата сезона на Типстер купот на „Спорт Лајф“, членовите на СЛ клубот ќе можат да се натпреваруваат со своите типувања регистрирани на СЛ клуб картичката и да освојуваат...

Калеидоскоп 19.08.19 | 14:16

Најдобриот типувач на „Спорт лајф“ доби Пежо 308

Во саботата во Охрид, „Спорт лајф“ го прогласи најдобриот од сите играчи во финалето на Типстер купот од втората пролетна етапа и му ги додели клучевите од главната...

Фудбал 21.05.19 | 13:51

Најдобриот играч во Спорт Лајф го очекува автомобил!

Финале на Типстер купот на Sport Life од 10 до 30 Јуни! Членовите на СЛ клубот со своите типувања регистрирани на СЛ клуб картичката ќе се натпреваруваат сè до 30 мај, по што ќе...

Калеидоскоп 25.02.19 | 13:23

Кочанчанецот Александар е добитник на првото Пежо во наградната игра на Спорт Лајф

Во саботата во Кочани „Спорт Лајф“ го прогласи најдобриот во финалето на Типстер купот од првата есенска етапа. Победникот е Александар Трендафилов oд Кочани, кој...