Ознака: список
Ракомет 04.06.21 | 22:58

Лазаров го скрати списокот на ракометари на Б репрезентација за пријателските натпревари со Србија

Селекторот на сениорската машка ракометна репрезентација, Кирил Лазаров го скрати списокот на ракометари на Б репрезентација за пријателските натпревари со Србија...

Фудбал 20.05.21 | 11:33

Ангеловски го објави списокот за ЕВРО 2020: Чурлинов и Милан Ристовски изненадувања

Македонскиот селектор Игор Ангеловски го соопшти списокот на репрезентативци кои ќе настапат на Европското првенство 2020 следниот месец во Букурешт и во Амстердам. Ангеловски...

Македонија 29.03.21 | 13:58

Филипче го побарал списокот со македонски државјани кои се вакцинирале во Србија за да се ревакцинираат во Македонија

Венко Филипче, македонскиот министер за здравство во комуникација со српскиот министер за здравство Златибор Лончар побарал да добие список од македонски граѓани...

Економија 30.07.20 | 23:05

Пиши бриши: Владата пуштила погрешна листа со фирми кои ја злоупотребиле владината помош

На списокот со фирми што зеле државна помош за плати на вработените, а не им ги исплатиле, за кратко се најде и „Телевизија 21“, па беше повлечена. Фирмата „КОМПАНИ 21...

Економија 30.07.20 | 20:33

Објавени се фирмите кои зеле државна помош, а не исплатиле плати на вработените

Владата го објави списикот на сите фирми, кои зеле државна помош, а потоа ја злоупотребиле и не ги исплатиле вработените. На овој список се компании од повеќе градови,...

Свет 29.06.20 | 20:35

До утре попладне одлука на ЕУ за отворање на границите: Дали Македонија ќе биде на списокот?

Главниот критериум за влез на државјани на трети земји во Европската унија ќе биде бројот на новозаразени лица на 100.000 жители во тие земји, што мора да биде „близу или...

Македонија 26.06.20 | 14:44

Објавен списокот на лица кои одбиле самоизолација

Денеска Државниот санитарен и здравствен инспекторат го објави списокот со имиња на 138 македонски државјани кои одбија да ги примат решенијата за самоизолација. Најголем...

Балкан 29.05.20 | 09:06

Црногорците го ажурираа списокот, македонските граѓани може да патуваат во оваа земја

Националното координативно тело на Црна Гора, синоќа по предлог на Институтот за јавно здравје одлучи дека од 1 јуни ќе биде дозволен влезот на странци во Црна Гора,...

Македонија 12.04.20 | 21:17

Oд Здравствениот дом или од полицијата – кој е човекот што ги објави списоците со заболени во Куманово?

Пред неколку дена беше поднесена кривична пријава за злоупотреба на лични податоци, заради неовластено објавување на списоци со наслов Корона вирус -КОВИД 19 за граѓани...

Црна хроника 10.04.20 | 11:58

Кривична пријава за објавување на имињата и адресите на заразени со Ковид-19

Агенцијата за заштита на лични податоци (АЗЛП) денеска поднесе кривична пријава до надлежното обвинителство врз основа на член 149 од Кривичниот законик за злоупотреба...

Балкан 08.04.20 | 15:30

Уапсен Црногорец кој објавил список на болни од Ковид-19

Едно лице осомничено дека споделило список на болни преку Вибер е задржано во притвор 72 часа во Подгорица, јавија локалните медиуми. М.Р. е осомничен дека како службено...

Ракомет 09.01.19 | 10:36

Раул Гонзалез го објави официјалниот список на ракометари за СП

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Раул Гонзалес утрово пред заминувањето на Светското првенство го објави и официјалниот список на ракометари...