Ознака: сперма
Здравје 10.05.20 | 19:27

Во сперма на заразени мажи е пронајден коронавирус

Кинески истражувачи пронашле коронавирус во спермата пациенти кои почнувале да оздравуваат. Тим од болницата во Шангкју тестирал 38 пациенти кои се лекувале во таа...

Интима 02.02.20 | 22:16

Како мажите си ја убиваат спермата

Од зголемена телесна тежина до пушење и пиење, еве што штети на квалитетот на спермата. Носење на телефонот во предниот џеб Неодамнешно истражување откри пад од 9 проценти...

Калеидоскоп 21.09.19 | 19:48

Ученици ставиле сперма во јадењето на наставничката, ја гледале како го јаде

Двајца средношколци признаа дека ѝ подметнале семена течност во храната на нивната наставничка. Инцидентот се случил во мај во средно училиште во Филаделфија, а учениците...

Интима 17.05.19 | 21:14

Каков вкус има интимната зона на мажите и жените?

Иако во денешно време постојано се зборува за рамноправноста на мажите и жените, истражувањата покажале дека кај оралниот секс таа не постои. Според резултатите, на...

Балкан 17.04.19 | 12:41

Србинките веќе не ни ја сакаат спермата

Жените во Србија кои сакаат потомство, а немаат партнер, веќе нема да морат да одат во Македонија по донирани сперматозоиди, пишува српски „Телеграф“. Со донесувањето...

Свет 13.04.19 | 19:00

Педесетина жени верувале дека добиле дете од анонимен донор, вистината ги шокирала

ДНК тестовите ги потврдиле сомнежите дека холандски доктор од клиника за неплодност ја користел сопствената сперма за да оплодува жени, без нивна согласност. Тој станал...

Свет 12.03.19 | 09:48

Жена заврши во болница откако ја голтна спермата на партнерот

Триесет и едногодишна Шпанка заврши во болница откако падна во анафилактичен шок. Таа почнала да повраќа и тешко да дише, откако орално го задоволила сопругот и ја голтнала...