Ознака: спасување
Балкан 22.08.20 | 21:50

Херој: Во стилот на Спајдермен спаси дете кое било заклучено во станот

На светот се уште постојат храбри луѓе кои би го ризикувале животот за да спасат туѓ живот.Доказ за тоа е српскиот борач Војислав Матиќ. Тој влезе преку громобранот во...

Свет 06.08.20 | 10:19

Девојче спасено урнатините после 24 часа од екплозијата

Девојче поминало 24 часа под урнатините и успеало да преживее по разорната екплозија што пред два дена го уништи бејрутското пристаниште, при што над 130 лица загинаа,...

Балкан 29.11.19 | 20:09

Чудо во Албанија: Спасителите два дена по земјотресот расчистувале, а потоа сите почнале да викаат

Спасувачките екипи во Албанија успеаја, два дена после разорниот земјотрес, од рушевините да извлечат жив 33 годишен маж. Бројот на настрадните во земјотресот во Албанија...

Балкан 26.11.19 | 09:27

Драматично спасување на момче од урнатините

Два силни земјотреса во период од три часа ја погодија Албанија, а потресите се почуствуваа и во регионот. Медиумите пренесуваат дека загинале три лица, додека 150 се...

Црна хроника 23.09.19 | 16:29

Специјалци спасија повреден планинар на Кожуф

Вчера во 14 часот во полициската станица Гевгелија, А.Д.(28) од Богданци пријавил дека на планината Кожуф, на место викано „Сува рупа“, на непристапен терен, се лизнал и...

Балкан 14.07.19 | 21:26

Цела плажа во шок: Србинка оживеа жена која модра ја извадија од грчкото море

Лаборантка од Крагуева Весна Радовановиќ на островот Евија спаси постара жена која се давела во морето. Несреќната жена била извадена од морето, модра во лицето и речиси...

Црна хроника 02.05.19 | 11:15

Спасен човек од давење во Вардар

Со интервенција на двајца припадници на специјалната единица „Алфи“, претпладнево беше спасен возрасен маж од водите на Вардар во Скопје. Мажот околу 10 часот бил забележан...

Црна хроника 19.02.19 | 10:37

Седат објаснува како ги спаси Јасмина и Дарко од автобусот

Во вчерашното издание на „Click Plus“ на ТВ21 посветено на сведоштва од трагичната автобуска несреќа, Седат раскажува како спасил две лица од превртениот автобус. Станува...