Ознака: Спасен Силјановски
Музика 08.10.20 | 09:29

Кога јас протестирав против овој режим ме праевте будала и пеевте на нивните митинзи

Кога јас протестирав против овој режим, вие ме праевте будала. Ми се потсмевавте. Кога јас се борев против овој режим од самиот почеток, вие пеевте на нивните митинзи,...

Вести 26.06.20 | 19:12

Им дошол сред снимање, не кажал дека има симптоми: Колегите музичари разочарани од Спасен

Колегите на фолк-пејачот Спасен Сиљаноски од Кичево, кој е позитивен на ковид-19 се во изолација. За „Фокус” раскажуваат дека во неделата без да им каже дека поради симптоми...

Музика 24.06.20 | 19:28

Естрадата во паника, музичарот Сиљаноски позитивен на ковид-19

Естрадниот уметник Спасен Сиљаноски – Паце од Кичево по направениот тест денес резултатот покажа дека во новите 136 позитивни случаи на Ковид-19 е и неговиот. Таа вест...

Македонија 16.06.19 | 13:50

Спасен Силјановски: Гоце Делчев одбрал да биде Македонец!

Eстрадниот уметник и промотор на убавата македонска песна, Спасен Сиљаноски на својот фејсбук профил напиша текст насловен „Малку за Гоцета“, во кој меѓудругото вели:...