Ознака: СП во ракомет 2019
Ракомет 16.01.19 | 19:58

ВО ЖИВО: Македонија – Шпанија

Натпреварот меѓу Македонија и Шпанија во СП во ракомет можете да го проследите во живо ТУКА.

Ракомет 16.01.19 | 19:15

Густавсон: Ние се плашиме од Македонија, но и Македонија се плаши од нас

Во првиот меч од 4. коло во групата Б, репрезентацијата на Исланд славеше над Јапонија резултат 25-21 и ги задржа шансите за пласман во вториот круг. Избраниците на Гудмундсон...

Ракомет 16.01.19 | 19:00

Исланд се израмни со Македонија по победата над Јапонија

Ракометната репрезентација на Исланд попладнево ја победи Јапонија со 25-21 (13-12) во првиот натпревар од денешната програма во групата „Б“, чии дуели се играат во „Олимпик...

Ракомет 16.01.19 | 13:13

Швајцарци ќе ја делат правдата меѓу Македонија и Шпанија

Швајцарска судиска двојка ќе ја дели правдата на вечерашниот меч од четвртото коло меѓу Македонија и Шпанија. Мо Салах и Артур Брунер од Швајцарија ја добија задачата...

Ракомет 16.01.19 | 12:58

Раул го одбра составот за мечот со Шпанија

Репрезентацијата на Македонија денес го игра натпреварот од четвртото коло на Светското првенство каде што противник ќе ни биде селекцијата на Шпанија. Македонија...

Ракомет 15.01.19 | 17:02

Вујовиќ: На Раул Македонија му е на поминување, едвај чека да заврши СП и да му се посвети на ПСЖ

Легендарниот Веселин Вујовиќ го нападна македонскиот селектор Раул Гонзалез велејќи дека односот на Шпанецот е многу опуштен, како да чека што побрзо да си замине и...

Ракомет 15.01.19 | 14:41

Раул Гонзалез: Максимално мотивирано и против Шпанија

Македонската ракометна репрезентација на СП во Германија и Данска по трите натпревари има две победи и еден пораз, а до крајот од групната фаза останува да ги одигра...

Ракомет 15.01.19 | 09:59

Гонзалез му се поклони на хрватскиот голман

Хрватската ракометна репрезентација ја совлада македонската во третото коло во групата Б на СП во Минхен со 31:22 (16:11), со што обезбеди пласман во вториот круг. најефикасен...

Ракомет 15.01.19 | 00:06

Червар: Бевме поуспешни, Македонците не го искористија седмиот играч на теренот колку што сакаа

Селекторот на хрватската ракометна репрезентација, Лино Червар по вечерашната победа над Македонија со 31-22 во мечод 3-тото коло на Светското првенство, одигран во „Олимпик...

Ракомет 15.01.19 | 00:00

Раул: Сè уште имаме шанси да се пласираме во втората фаза

Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Раул Гонзалез не беше расположен по убедливиот пораз од Хрватска во третото коло од Светското првенство со...

Ракомет 14.01.19 | 19:32

Прв пораз на Македонија на СП: Хрватска, за жал пресилна за „црвено-жолтите“

Македонската машка ракометна репрезентација го доживеа првиот пораз на Светското првенство (СП) кое е во тек во Германија и во Данска откако вечерва беше поразена од...

Ракомет 14.01.19 | 19:06

Исланд посилен од Бахреин за 18 голови

Во третото коло од Светското ракометно првенство, Исланд ја забележа првата победа откако буквално го прегази Бахреин со 36:18. По поразите од Хрватска и Шпанија, Исланд...

Ракомет 14.01.19 | 18:43

Македонија губи со пет гола од Хрватска по првите 30. минути

Најдобрите македонски ракометари губат со пет гола разлика (11-16) од Хрватска во мечот од 3. коло на Светското првенство (СП) кое е во тек во Германија и Данска. Селекторите...

Ракомет 14.01.19 | 14:18

Обложи се на ракомет и освој нов „Мi8 Lite“ мобилен телефон

Обложувалниците Спорт Лајф организираат нова наградна игра за сите свои верни играчи, корисници на Спорт Лајф клуб-картичката. Правилата на игра се едноставни, а наградниот...

Ракомет 14.01.19 | 14:06

Раул не го менува тимот кој победува

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Раул Гонзалез нема менува ништо во составот и за мечот број три на Светското првенство. На трибините за натпреварот...

Ракомет 14.01.19 | 10:34

Денеска е важниот меч на СП, Македонија игра со Хрватска

Македонската машка ракометна репрезентација денеска во дерби-мечот со Хрватска од 3. коло во групата Б на Светското првенство (СП) кое се одржува во Германија и Данска...

Ракомет 13.01.19 | 21:52

Грми „Бисер балкански“: Еве како се славеше во соблекувалната на нашите ракометари

Македонските ракометари со „Бисер Балкански“ ја славеа победата во соблекувална.

Ракомет 13.01.19 | 16:00

Кире Лазаров: Задоволен сум од главната слика

Капитенот на македонската ракометна репрезентација по победата над селекцијата на Бахреин изјави дека денешниот противник бил понезгоден од Јапонија. Кире Лазаров...

Ракомет 13.01.19 | 15:48

Талески: Мечот со Хрватска е клучен

Ракометниот репрезентативец Филип Талески смета дека утрешниот меч со Хрватска (18 часот) ќе биде клучен за натамошниот пласман на Светското првенство во ракомет кое...

Ракомет 13.01.19 | 15:35

Втор триумф на македонските ракометари на СП: Падна и Бахреин, одиме во Келн

Македонската машка ракометна репрезентација ја забележа и втората победа на Светското првенство (СП) кое е во тек во Германија и Данска откако ја совледа селекцијата...