Ознака: СП во Египет
Ракомет 22.01.21 | 11:14

Македонија денеска на СП на мегдан со Русија

Ракометна репрезентација на Македонија во втората рунда од главната рунда на Светското првенство во Египет силите ќе ги одмери со селекцијата на Русија. Мечот се игра...

Ракомет 18.01.21 | 13:14

Со победа над Чиле Македонија е меѓу 24-те најдобри селекции на ракометниот Мундијал

Ако најдобрата машка ракометна репрезентација на Македонија го победи Чиле денеска (15,30 часот, МТВ-пренос), тогаш избраниците на селекторот Данило Брестовац ќе се пласираат...

Ракомет 12.01.21 | 20:15

Распоредот на нашите натпревари: Шведска – Македонија в четврток од 19 часот

Ракометната репрезентација на Македонија како прва резерва денеска доби повик да учествува на СП во Египет, откако Чешката ракометна федерација објави дека оваа селекција...

Ракомет 12.01.21 | 19:09

И ИХФ потврди: Македонија ќе игра на СП на 14, 16 и 18 јануари

Светската ракометна федерација (ИХФ) официјално потврди дека Македонија ќе биде дел од најголемиот ракометен собир. Breaking #Egypt2021 news: As a result of several positive results in the obligatory COVID-19...

Ракомет 11.01.21 | 23:18

Ракометарите чекаат убава вест, утре ќе се знае дали ќе одат на СП во Египет

Машката сениорска репрезентација на Македонија го продолжи својот собир и до утре сите ракометари ќе бидат заедно и ќе тренираат очекувајќи добра вест односно повик...