Ознака: СП ракомет во Египет
Ракомет 16.01.21 | 16:05

Сестрите Бонавентура ќе ни судат против Египет

ИХФ ги одреди сестрите Шарлот и Жули Бонавентура да ја делат правдата на денешниот натпревар меѓу Македонија и Египет, а делегат ќе биде, Австриецот Рејзингер. Сестрите...

Ракомет 16.01.21 | 13:59

Пикерот на Конго е хит на СП во Египет

Репрезентацијата на Демократска Република Конго за првпат во историјата обезбеди пласма на едно ракометно Светско првенство, а денешната премиера на мундијалите мина...

Ракомет 16.01.21 | 13:50

Ракометарите денеска на СП на поправен против домаќинот

Ракометната репрезентација на Македонија вечерва (18 ч.) во второто коло од Светкото првенство ќе игра против Египет и ќе се обиде да го поправи впечатокот од првиот натпревар. Ракометарите...

Ракомет 15.01.21 | 09:20

Врвниот цепелин на Лазаров и Кузмановски е гол на мечот како утеха за поразот од Шведска

Македонија вчера беше поразена од Шведска на отворањето на Мундијалот во Египет со 32:20. Нашите момци одиграа под очекувањата, но ако е за некоја утеха, тогаш голот на...

Ракомет 14.01.21 | 16:36

Борко со поддршка за ракометарите: Среќно момци!

Голманот на Вардар Борко Ристовски не е во националниот тим на Светското првенство 2021 во Египет согласно определбата на селекторот Брестовац за подмладување на репрезентацијата....

Ракомет 13.01.21 | 22:34

Погледнете го првиот гол на Лазаров за Македонија кој го постигна пред 22 години и тоа на СП во Египет

Точно пред 22 години најдобриот македонски ракометар и капитен Кирил Лазаров го постигна првиот гол за Македонија и тоа токму на Светското првенство во Египет. Од вечерва...

Ракомет 13.01.21 | 22:18

Ракометарите пристигнаа во Египет, прво на тестирање, па во изолација

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Египет, откако доби повик за настап на СП после откажувањето на Чешка. Според протоколите, екипата и стручниот штаб...

Ракомет 13.01.21 | 22:02

На МТВ ќе биде преносот од ракометното СП: Распоред на натпреварите на Македонија

Мундијалот за Македонија започнува утре, првиот меч го играме со Шведска која важи за фаворит на оваа средба, убава вест за македонските љубители на спортот и ракометот...