Ознака: советничка група на ВМРО ДПМНЕ
Скопје 07.11.20 | 18:38

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ на Град Скопје: Новата лага на Шилегов се вика реконструкција на Универзална сала

Од Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ на Град Скопје обвинуваат дека реконструкцијата на Универзалната сала е нова лага на Шилегов, немаат проект, ниту план. Во продолжение...

Скопје 06.11.20 | 23:06

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје: Само што се асфалтираше „Васил Ѓоргов“, повторно ја раскопаа

Едно од ветувањата на градоначалникот Петре Шилегов беше дека планирано ќе градел. Епилогот на сето тоа е изгребана улица Васил Ѓоргов, асфалтирана и веднаш потоа повторно...

Скопје 26.08.20 | 15:25

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје ја напушти седницата на Советот во знак на протест

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје ја напушти денешната 54та седница на Советот, во знак на протест за ставањето на дневен ред на дополнителни точки кои...

Скопје 08.06.20 | 15:32

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов поради морална и кривична одговорност треба да си даде оставка

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ бара од градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, да си даде оставка бидејќи, како што тврдат, покрај морална, има и кривична одговорност...

Скопје 07.06.20 | 10:15

Додека скопјани се во карантин Шилегов од одмор во Маврово распиша уште еден оглас за партиски вработувања, овој пат во ЈСП

Владата го затвори Скопје, а Шилегов ужива во Маврово и распишува нов оглас за партиски вработувања во ЈСП. Додека скопјани се во карантин Шилегов од Маврово распиша...

Скопје 06.06.20 | 09:49

Шилегов со нови партиски вработувања, само преку Комунална хигиена и Дрисла ќе потроши речиси 300 илјади евра

Петре Шилегов продолжува да го превработува градот Скопје од кој прави партиски штаб. Сега тој преку претпријатието Комунална хигиена склучи нов договор за привремени...

Скопје 05.06.20 | 10:50

Шилегов во услови на криза преку Дрисла партиски вработува трошејќи 8.6 милиони денари или 140.000 евра

Градоначалникот Петре Шилегов не престанува со скандалите. Најново е што во услови на тешка економска криза и во моменти кога се кратат плати тој преку претпријатието...

Скопје 31.05.20 | 10:32

Шилегов ќе го поднови директорот на Дрисла со три џипа среде најголема криза

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ тврди дека Шилегов ќе го поднови директорот на Дрисла со 3 нови џипа кога целата држава е во криза и луѓе остануваат без работа. Петре Шилегов...

Скопје 25.05.20 | 10:53

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Водно станува бразилска фавела, а Шилегов со прст не мрдна за негова заштита

„Водно ќе го вратиме на Скопјани. Водно ќе биде повторно белите дробови на нашиот град“ им порачуваше на Скопјани градоначалникот Петре Шилегов од предизборните митинзи...

Скопје 24.05.20 | 10:43

Шилегов да каже кога повеќе ги лажеше скопјани, сега кога се самопрогласи за ненадлежен, или кога ветуваше враќање на животот Езеро Треска

Петре Шилегов да каже кога повеќе ги лажеше скопјани, сега кога се самопрогласи за ненадлежен, или кога ветуваше враќање на животот Езеро Треска, реагира советничката...

Скопје 19.05.20 | 14:29

Што се случува со Шилегов? Ги омаловажува вработените, ги навредува граѓаните, шири говор на омраза ја срами функцијата која ја врши

Што се случува со скопскиот градоначалник Петре Шилегов. -Ги омаловажува вработените. -Ги навредува граѓаните. -Шири говор на омраза, навредува и ја срами функцијата...

Скопје 12.05.20 | 16:33

Задолжителен алко-тест и екипа на итната помош на секоја седница поради здравјето на Шилегов, предлагаат советниците на ВМРО-ДПМНЕ

Со внимание ја проследивме изјавата на Петре Шилегов со која ја префрла сопствената одговорност за инцидентот во Вардариште на министерот за внатрешни работи Наќе...

Скопје 11.05.20 | 10:35

Шилегов ветуваше ревитализација на езерото Треска, три години потоа шајка нема заковано

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ го обвини градоначалникот на Скопје Петре Шилегов дека ветил ревитализација на езерото Треска, но дека ништо од тоа не е реализирано. Градоначалникот...

Скопје 11.04.20 | 10:03

Доста позираш пред болничките шатори, фати се за суштинска работа, гужвата во јавниот превоз е потенцијална бомба за зараза

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје изрази згрозеност од, како што велат, популизмот и голото политиканство на Петре Шилегов. Тој од обично монтирање на...

Скопје 23.03.20 | 15:46

Помалку сликање, повеќе работа и повеќе автобуси за превоз за заштита на здравјето

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје апелира до градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов да обезбеди веднаш и неодложно зголемен број на капацитети,...

Скопје 19.03.20 | 10:34

Советничка група на ВМРО- ДПМНЕ: И со профитерството на Петре се претера, скопјани му даваат повеќе од 100 евра само Шилегов да засука ракави и почне да работи

Најновата кампања на градоначалникот Шилегов е насловена „пратете фотографија од дома и ќе добиете 100 евра“, што е уште еден дегутантен обид на Шилегов да биде актуелен...

Скопје 16.12.19 | 11:04

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Наместо прослава, 100.000 илјади евра да се донираат во хумани цели

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ од Град Скопје бара Градоначалникот Шилегов 100те илјади евра наменети за новогодишната прослава да ги пренамени за хуманитарни цели...

Скопје 15.12.19 | 21:54

Советничката група на ВМРО ДПМНЕ до Шилегов: Среќата на скопјани нема цена, но твојата има, 100 илјади евра за една вечер

Среќата на скопјани нема цена, ама очигледнo Вашата има, и таа е 100 илјади евра за една вечер, му порача на фејсбук советничка група на ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата на Град...