Ознака: сообраќајна незгода
Свет 16.07.22 | 22:07

Тешка сообраќајна незгода во САД: Се судриле 21 возило, шест лица го загубиле животот

Шест лица загинаа во тешка сообраќајна несреќа во американската сојузна држава Монтана, јавија локалните медиуми. Се судриле 21 возило, а полицијата соопшти дека причина...

Црна хроника 06.06.22 | 21:56

Teшка сообраќајка на Миладиновци-Штип: Повредени две лица кај бензиската во Свети Николе

Тешко повредени се две лица во сообраќајна несреќа што се случи на автопатот Штип – Миладиновци кај бензинска станица кај Свети Николе. Несреќата ја потврди и портпаролот...

Црна хроника 24.05.22 | 14:38

Сообраќајна незгода пред обложувалница во Аеродром, тешко повредено едно лице

На 23.05.2022 во 08,00 часот на бул. Јане Сандански во Скопје пред спортска обложувалница пријавено е дека се случила сообраќајна несреќа помеѓу мопед „кивеј“ со скопски регистарски...

Црна хроника 21.05.22 | 13:02

Тешка сообраќајна незгода: Малолетничка итно пренесена во болница откако во неа удрило возило

На 20.05.2022 во 13.10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на магистралниот пат Струмица – Ново Село, во с.Босилово, патничко моторно возило со струмички регистарски...

Балкан 16.04.22 | 22:38

Тројца старци со вкупно 265 години предизвикаа сообраќајка во Хрватска

Во местото Јањина, Пељешац во Хрватска се случи несекојдневна сообраќајка во која учествуваа тројца старци. Најстариот имал 98, другиот 91 а третиот 76 години. Сите заедно...

Црна хроника 09.01.22 | 12:29

Oхриѓанец удри во заштитна ограда на патот за Св. Наум

Љ.Ј. (44) од Охрид здобил тешки телесни повреди откако на регионалниот пат Охрид – Св.Наум со патничко моторно возило „рено“ удрил во метална заштитна ограда. Како што...

Црна хроника 14.08.21 | 19:26

Малолетничка тешко повредена во сообраќајна незгода на патот Охрид-Ресен

Вчера  во 15.30 часот, на магистралниот пат Охрид-Ресен во близина на охридското село Опеница, патничко возило „форд“, со битолски регистарски ознаки, управувано од А.Р.(28)...

Црна хроника 02.08.21 | 15:49

Две возила во моментов излетани од патот Охрид – Кичево, има повредени

Две возила се излетани од пат по тешка сообраќајна незгода на патот Охрид-Кичево. Според очевидци се работи за патнички автомобили бмв и опел. Едно од возилото е со гостиварски...

Балкан 25.07.21 | 10:22

МНР проверува дали во автобусот кој излета од автопатот кај Славонски Брод имало македонски државјани

Портпаролката на Министерството за надворешни работи, Анеса Салиху за „360 степени“ ја потврди информацијата која ја добивме од Сообраќајната полиција во Славонски...