Ознака: сообраќајќи
Црна хроника 05.09.21 | 14:28

МВР се пофали дека во август имало три пати помалку сообраќајки отколку лани

Бројот на жртви на сообраќајниците во август 2021 е три пати помал од бројот на жртви во август 2020, соопшти денеска портпаролот на МВР Тони Ангеловски. Во август оваа година,...

Македонија 13.07.21 | 21:57

Неделава најмалку тројца починати од сообраќајки, гледате ли колку ви е мизерен ПР-от?

Неделава најмалку тројца починати од сообраќајки, не знам колку повредени, дури и велосипедист убиен на пешачки од млад возач. А ко вчера да беше кога првиот џандар...

Македонија 21.06.21 | 14:05

Ивор Мицковски: Улиците и патиштата ни се катастрофа, не личат за една држава, манијаци возат дивјачки, а вие се фалите со фалични статистики

Ивор Мицковски пишува на фејсбук: Како МВР и Министерот почнаа да се фалат дека за време на пандемија се намалил бројот на жртви во сообраќајки, 4 души загинаа во една...

Црна хроника 25.07.20 | 11:19

Тројца моторџии изгубија контрола, сите се тешко повредени

Во три одделни сообраќајни незгоди возачи на мотори изгубиле контрола над возилото, па излетале од патот при што се повредени. Имено, во петокот, во 18 часот во село Визбегово,...

Црна хроника 14.07.20 | 11:39

Неколку тешки несреќи по македонските патишта изминатата ноќ

Едно лице загина, а повеќе се тешко повредени во неколкуте тешки сообраќајни несреќи што се случија изминатото деноќие. Синоќа во 23.00 часот на локалниот пат с.Палатица...