Ознака: сообраќајки
Црна хроника 04.11.19 | 11:21

Во Скопје викендот во 36 сообраќајки биле повредени 20 лица

Возач и двајца сопатници во патнички возила биле тешко повредени во три од вкупно 36 сообраќајни незгоди што изминатиов викенд се случиле на подрачјето на СВР Скопје....

Скопје 19.09.19 | 10:44

Изминатото деноноќие 10 сообраќајки во Скопје, тешко повреден пешак

Еден пешак се здобил со тешки телесни повреди, а седум лица со лесни телесни повреди во седум сообраќајни незгоди од вкупно 10 што се случиле изминатото деноноќие на...

Црна хроника 16.09.19 | 09:09

Викендов повредени 22 лица во сообраќајќи во Скопје

Дваесет и две лица се здобиле со лесни телесни повреди во 17 сообраќајни незгоди, од вкупно 24, што се случиле изминатиот викенд на подрачјето на Град Скопје. Во седум сообраќајни...

Црна хроника 03.09.19 | 09:06

Едно лице е потешко, а шест полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Едно лице е потешко повредено, а шест полесно во три од вкупно девет сообраќајни несреќи што изминатото деноноќие се случиле во Скопје. Според денешните информации...

Балкан 10.07.19 | 13:52

Две лица загинаа во сообраќајка на патот Белгрaд – Ниш, на задните седишта имало две деца

Две лица загинаа рано изутринава на автопатот Белград – Ниш, кај месноста Мала Крсна, јавуваат српските медиуми. Станува збор за 59 годишен маж и 33-годишна жена. Според...

Црна хроника 29.05.19 | 09:06

Изминатите 24 часа 13 сообраќајки во Скопје, седум лица повредени

Тринаесет сообраќајни несреќи се случиле во изминатите 24 часа на подрачјето на Скопје, а во нив седум лица се здобиле со лесни телесни повреди. Како што соопшти МВР во...

Црна хроника 25.03.19 | 10:04

Еден пешак тешко повреден во една од 23 сообраќајки викендов во Скопје

Во текот на изминатиот викенд во Скопје се санкционирани 159 возачи за брзо возење, 16 возачи поминале на крстосница на црвено светло, четворица возачи не дале првенство...

Црна хроника 07.03.19 | 09:41

Во пет сообраќајки повредени седум лица, за непрописно паркирање 156 казни

Седум лица се здобиле со лесни телесни повреди во пет сообраќајни незгоди од вкупно 13 што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во пет е причинета...