Ознака: сообраќаен прекршок
Црна хроника 29.01.22 | 09:46

140 санкции за непропуштање пешаци

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (28.01.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот, соопшуваат од МВР. На територија...

Црна хроника 14.07.21 | 10:12

Во Скопје казнети 220 сообраќајни прекршоци за еден ден

На територијата на град Скопје во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот вчера се изречени вкупно 220 мерки, меѓу кои има 51 казна за возење повеќе...

Црна хроника 17.04.21 | 10:50

Во само еден ден 126 сообраќајни прекршоци во Скопје, 28 за брзо возење

На територијата на град Скопје вчера изречени се вкупно 126 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 28, седум за возење без возачка дозвола, три за недавање...

Црна хроника 12.01.21 | 11:33

Во Скопје казнети 178 возачи

На територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден се изречени вкупно 178 сообраќајни казни, од кои 30 за управување со брзина поголема од дозволената, 19 мерки за...

Црна хроника 02.01.21 | 11:47

„Празнично“ расположени шофери: Пишани 509 казни за брзо возење, најмногу во Тетово, па во Скопје

Секторите за внатрешни работи и Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата на 1 јануари од 10 до 18 часот санкционирале 509 возачи при засилена акциска...

Црна хроника 26.12.20 | 22:50

Шилегов и Спасовски построги кон Тик-ток фраерот „Pat kolon a?“: Одземено возило и 50 евра казна

Парична казна и одземање на возилото заработи 24-годишниот корисик на Тик-ток „Адријан Масљани 77“, лицето кои возеше на новата велосипедска патека долж булеварот „8...

Црна хроника 11.11.20 | 10:39

Казнети 402 возачи и 33 пешаци во Скопје

Во последните 24 часа полицијата во Скопје казнила 402 возачи во Скопје за разни прекршоци, а казни добиле и 33 пешаци. Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот...

Црна хроника 18.09.20 | 10:03

Kазнети 513 возачи во Скопје

На територија на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 513 кзни за сообраќајни прекршоци, меѓу кои за возење без возачка дозвола казнети се 35 лица,...

Црна хроника 20.07.20 | 16:33

Дали тетовци се опаметија: Прават помалку сообраќајки од лани

Извршената анализа на статистичките податоци за сообраќајните прекршоци при СВР Тетово за првите шест месеци од 2020 година покажуваат огромно намалување во споредба...

Црна хроника 19.03.19 | 18:57

Арачиновец удрил полицаец кој сакал да го застане заради сообраќаен прекршок

Вчера околу 16 часот во СВР Скопје на булевар „Крсте Мисирков“, полициски службеник бил удрен од патничко возило „Фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано...