Ознака: соња вуксановиќ
Естрада 28.01.20 | 11:32

Слаба на пејачи: Новото момче на поранешната на Лукас, најавува свадба со Соња

Откако Аца Лукас се разведе од Соња Вуксановиќ, таа својот љубовен  живот го крие како змијата нозе. Меѓутоа, веќе со денови главна вест е дека поранешната жена на фолкерот...

Естрада 20.01.20 | 15:14

Нова афера ја тресе Србија: Турски милионер полудел по поранешната на Лукас

Поранешната сопруга на Аца Лукас, Соња Вуксановиќ наводно е во љубовна врска со турската ѕвезда Озкан Сен, кој е познат како Мистер Џад. Поп ѕвездата која на „Инстаграм“...

Сцена 13.09.19 | 18:23

Сите детали за разводот: Аца Лукас и Соња во судница се однесувале како на пазар

Аца Лукас и Соња Вуксановиќ вчера официјално се разведоа во Третиот суд во Белград. Самиот пејач истакна дека судницата наликувала на пазар, бидејќи се расправале околу...

Естрада 13.09.19 | 08:31

Се разведе Аца Лукас, а Соња побрза да му прати скокотлива порака

По долго одбивање да ѝ ги потпише документите за развод, конечно се разведоа Александар Вуксановиќ – Аца Лукас и неговата сопруга Соња Вуксановиќ. Набрзо откако била...

Естрада 12.07.19 | 21:12

Соња ѝ се обрати на девојката на Лукас: Натерај го да се разведе!

Аца Лукас има нова девојка, а фотографиите од вљубениот пар со брзина на светлината се раширија во регионот. Поранешната сопруга на Лукас нема ништо против врската на...

Естрада 19.02.19 | 20:39

Карлеуша доби опасен подарок од сопругата на Аца Лукас

Сопругата на Аца Лукас на оригинален начин ја покажа својата поддршка за Јелена Карлеуша, во моментите кога пејачката се соочува со секс-скандалот и најавената тужба...

Естрада 11.01.19 | 11:19

Тие се како рогови во вреќа, ама не можат еден без друг: Лукас и Соња повторно се заедно

Аца Лукас и неговата поранешна сопруга Соња Вуксановиќ повторно се заедно, дознава српски Курир. Пејачот и мајката на неговата најмлада ќерка Викторија се смириле пред...

Естрада 02.01.19 | 09:50

Аца Лукас проговори за поранешната сопруга: Сите занемеа кога откри што мисли за Соња

Иако ставија точка на бракот во изминатата година, Соња Вуксановиќ и Аца Лукас најпосле прнајдоа заеднички јазик, престанаа да си упатуваат отровни стрели еден на друг...