Ознака: Софија Куновска
Македонија 06.06.21 | 09:06

Куновска за зелената агенда на Али Ахмети: ДУИ – зимзелена

Поранешната пратеничка и советничка во Град Скопје од редовите на СДСМ, Софија Куновска, објави ироничен коментар за ребрендирањето на ДУИ во зелена партија. ДУИ –...

Македонија 26.05.21 | 13:21

Не е проблем тоа што се разграбува економската моќ, туку, таа потоа треба да служи за поседување на политичката. И така во круг!

Не е проблем само тоа што се разграбува економската моќ. Туку, таа потоа треба да служи за поседување на политичката. И така во круг. Има такви што не разбираат, има други...

Македонија 18.05.21 | 16:29

Ќе добие ли Скопје „градска мајка“: Софија Куновска заинтересирана за местото на Шилегов?

Како што објави последниот број на неделникот Фокус, во изборната трка за скопски градоначалник размислува да се вклучи Софија Куновска, која порано беше републичка...

Македонија 17.05.21 | 14:02

Куновска за Шекеринска: Загрижена е кога ја замолчуваат неа, но не и кога таа замолчуваше

Еве кога е загрижена… Не кога замолчуваше таа, туку кога ја замолчуваат неа… Ова е коментарот на актерката Софија Куновска, некогаш истакнат член на СДСМ, а се однесува...

Македонија 15.05.21 | 23:58

Куновска за Заев: Море, море емпатија, џанам до патетика…eдна грижа за сиромашните, невидена

Поранешниот активист на СДСМ Софија Куновска ја коментира изјавата на Заев дека мора да се донесе Законот за легализација на дивоградбите бидејќи се грижел за сиромашните.  

Македонија 28.04.21 | 13:27

Куновска за Николовски: Дисциплина кичме

Дисциплина кичме. Вака поранешната функционерка од СДСМ и актерка Софија Куновска реагира на изјавите на вицепремиерот за корупција и десна рака на Зоран Заев, Љупчо...

Македонија 28.04.21 | 08:08

Власт је власт, а част је част

Пренесувајќи ја изнавата на сега веќе поранешниот директор на ДПИ Стојко Пауновски, дадена непосредно по разрешувањето, Софија Куновска ги цитира стиховите на Ѓорѓе...

Македонија 27.04.21 | 18:39

Куновска: Пркос – позитивен инает, гордост

Со несмален интензитет социландемократите од скоското крило негодуваат на одлуката на премиерот Зоран заев, водачот на „сељачкото“ сдсмовско крило да го разреши...

Македонија 24.04.21 | 13:42

Куновска: Случајот со Пауновски е потврда на кој начин функционира „новиот“ СДСМ, кој сака послушници, полтрони и клиентелисти

Случајот со Стојко Пауновски е уште еден пример или потврда на кој начин функционира “новиот“ СДСМ, смета Софија Куновска, поранешна висока функционерка во СДСМ. Оние...

Македонија 23.04.21 | 18:38

Куновска: Стојко е човек-храброст, човек-слобода! Зоране, убаво би било да научиш да ги почитуваш своите соработници

Софија Куновска на својот фејсбук профил му посочи на Заев дека треба да научи да ги почитува соработниците. Драг Зоране, функционерите се избрани за да не ги понижуваат...

Македонија 23.04.21 | 09:12

Раскол во СДСМ, струмичкото крило целосно ја презеде партијата, скопското поразено од „сељачкото“

По објавеното повлелување на Радмила Шекеринска од местото заменик претседател на СДСМ започнува целосното преземање на партијата од страна на Зоран Заев и од неговите...

Македонија 22.04.21 | 21:13

Куновска: СДСМ функционира по принципот на акционерско друштво, а двоецот Заев и Шеќеринска го распределија на сопственички удели

Софија Куновска, членка на СДСМ, во остар стил го нападна раководството на оваа партија, на нејзиниот роденден, но и вечерва на 24 вести. СДСМ почнува да функционира по...

Македонија 20.04.21 | 13:30

Куновска: СДСМ ги живее најнеславните денови од своето постоење, разочарувањето е огромно и кај граѓаните и во редовите на партијата

Среќен 30-ти роденден вистински социјалдемократи, колку и да сте денес такви на број!, порача актерката и поранешен функционер од партијата Софија Куновска во родендеската...

Македонија 14.04.21 | 10:16

Куновска: Сите поместувања се единствено резултат на внатрешни триења

Сите поместувања се единствено резултат на внатрешни триења, коментира актерката и поранешен функционер од СДСМ Софија Куновска за привидната „борба со корупција“. Јас...

Македонија 10.04.21 | 12:11

Куновска: За многу портали се нема десено заплена на дрога, дали е до списоците, т.е. 58-те хонорарци или друго, појма немам

Софија Куновска на својот фејсбук профил со критика за медиумите кои не објавија никаква информација за вчерашната заплена на дрога. Не знам дали знаете, за https://time.mk/...

Македонија 22.03.21 | 20:25

Куновска го праша Заев: Лошите политики кои го разочаруваат, македонскиот граѓанин треба да ги бара во раководството на СДСМ или во финкционерите на власт?

Сакам да го прашам Заев, лошите политики кои го разочаруваат македонскиот граѓанин треба да ги бара во раководството на СДСМ , има граѓани кои се интересираат како се...

Македонија 11.03.21 | 17:01

Софија Куновска: Талат Џафери е најсериозен и најпристоен политичар во Македонија

Софија Куновска, оценува дека претседателот на Собранието, Талат Џафери, е најсериозен и најпристоен политичар во Македонија. Ако се ослободиме од субјективизми, комотно...

Македонија 25.02.21 | 19:58

Куновска: Има и светла страна на немањето вакцини – Нема вакцини, нема провизии

Има и светла страна на немањето вакцини. Нема вакцини, нема провизии. #црнхумор– коментира Софија Куновска на социјалните мрежи.

Македонија 23.02.21 | 13:57

Куновска: Море, море, театар за деца и младинци

Бесот на Зоран Заев за бегството на поранешниот директор на УБК Сашо Мијачков за Софија Куновска не е ништи друго освен театар. Или како што пишува таа, театар за деца...

Македонија 07.02.21 | 23:38

Софија Куновска се изнасмеа: Родова еднаквост во СДСМ, можеби ја има, но не е видлива

Родова еднаквост во СДСМ – можеби ја има, но не е видлива од дистанца, коментира поранешната висока функционерка на партијата на власт Софија Куновска. Куновска споделува...