Ознака: социјални мрежи
Македонија 23.02.20 | 16:16

„Стани Јово, Шутка зове…Остави ја партијата на чесни луѓе“

Лавина од реакции на социјалните мрежи откако Антонијо Милошоски објави снимка на која што се слуша што договарал Зоран Заев, претседателот на СДСМ со Јово Вангеловски,...

Калеидоскоп 26.01.20 | 20:40

Заев го прифати трендот на #DollyPartonChallenge

Tрендот на #DollyPartonChallenge (предизвикот на Доли Партон) го прифатија многу познати личности, влијателни брендови, брендови и граѓани кои објавуваат свои верзии за предизвикот,...

Свет 23.12.19 | 18:54

Во Франција социјалните мрежи помогнаа да се најде силувач

Видео снимката емитувана на социјалните мрежи, беше сигнализирана стотици пати до платформата Фарос, која се бори против кибер-криминалот во Франција. Но во исто време,...

Психологија 10.10.19 | 11:23

Социјалните медиуми се најмногу виновни за појава на депресија кај младите

Притисокот што го налага новиот начин на живот, посебно по појавата на социјалните медиуми создава основа за развој на депресија особено кај младите на возраст од 15-24...

Македонија 03.10.19 | 23:39

СДСМ е на прав пат, поправ не може да биде

Во црвена и бела боја, под мотото на прав пат, владејачката партија СДСМ од денеска стратува со теренски активности. Од ВМРО-ДПМНЕ возвратија дека СДСМ е на прав пат за...

Црна хроника 26.07.19 | 15:28

Добрила Стефановска е девојката која вчера ја нападна таксист, МВР утврдуваат кривична одговорност

Ме навредуваше и ме нападна зошто не сакаше да ми раситни пари за такси услугата, вели триесетгодишната Добрила Стефановска за Канал 5  објаснувајќи ја причината за...

Астро 24.04.19 | 15:33

Овие четири хороскопски знаци се најголемите демначи на социјалните мрежи

БИК Биковите го даваат срцето на дланка и го опсипуваат партнерот со љубов. Од друга страна исто така се сметаат за едни од највнимателните знаци во Зодијакот. Кога ќе...

Психологија 31.01.19 | 21:08

Каков беше нашиот живот пред социјалните мрежи?

Се сеќавате кога среќавањето со пријателите ни беше доволно? Кога не бевме опседнати со дигиталната потврда на нивното пријателство, преку нивните коментари, лајкови...

Македонија 14.01.19 | 14:26

Почна кампањата „Шкртај Северна“

Група македонски активисти членови на движењето #Бојкотирам започнуваат кампања насловена #ШкртајСеверна. Кампањата засега се одвива на социјалните мрежи, а целта...

Македонија 12.01.19 | 19:50

Само душман може да се радува на Македонија

Откако вчера беа изгласани уставните измени за промена на името на Република Македонија во Република Македонија, горчината на граѓаните се повеќе расте. Социјалните...

Психологија 08.01.19 | 11:14

Социјалните мрежи имаат поштетно влијание врз тинејџерките

Тинејџерките имаат двојно поголема шанса да добијат симптоми на депресија поврзани со користење на социјалните мрежи отколку момчињата, поради онлајн злоставувања,...

Црна хроника 07.12.18 | 15:38

Малолетници уценувале со фотографии на „Фејсбук“

Секторот за внатрешни работи  Куманово поднесе кривична пријава против двајца малолетници на возраст од 16 и 17 години од село Отља, кумановско и уште еден 16 годишен малолетник...