Ознака: социјални мрежи
Црна хроника 26.07.19 | 15:28

Добрила Стефановска е девојката која вчера ја нападна таксист, МВР утврдуваат кривична одговорност

Ме навредуваше и ме нападна зошто не сакаше да ми раситни пари за такси услугата, вели триесетгодишната Добрила Стефановска за Канал 5  објаснувајќи ја причината за...

Астро 24.04.19 | 15:33

Овие четири хороскопски знаци се најголемите демначи на социјалните мрежи

БИК Биковите го даваат срцето на дланка и го опсипуваат партнерот со љубов. Од друга страна исто така се сметаат за едни од највнимателните знаци во Зодијакот. Кога ќе...

Психологија 31.01.19 | 21:08

Каков беше нашиот живот пред социјалните мрежи?

Се сеќавате кога среќавањето со пријателите ни беше доволно? Кога не бевме опседнати со дигиталната потврда на нивното пријателство, преку нивните коментари, лајкови...

Македонија 14.01.19 | 14:26

Почна кампањата „Шкртај Северна“

Група македонски активисти членови на движењето #Бојкотирам започнуваат кампања насловена #ШкртајСеверна. Кампањата засега се одвива на социјалните мрежи, а целта...

Македонија 12.01.19 | 19:50

Само душман може да се радува на Северна Македонија

Откако вчера беа изгласани уставните измени за промена на името на Република Македонија во Република Северна Македонија, горчината на граѓаните се повеќе расте. Социјалните...

Психологија 08.01.19 | 11:14

Социјалните мрежи имаат поштетно влијание врз тинејџерките

Тинејџерките имаат двојно поголема шанса да добијат симптоми на депресија поврзани со користење на социјалните мрежи отколку момчињата, поради онлајн злоставувања,...

Црна хроника 07.12.18 | 15:38

Малолетници уценувале со фотографии на „Фејсбук“

Секторот за внатрешни работи  Куманово поднесе кривична пријава против двајца малолетници на возраст од 16 и 17 години од село Отља, кумановско и уште еден 16 годишен малолетник...