Ознака: снимање
Црна хроника 18.02.21 | 20:59

На гробишта се снимале за ТикТок: Малолетници од Ресен завршија во станица

Полициски службеници од ОВР Ресен денеска (18.02.2021) во периодот од 16 до 18: 30 часот идентификуваа и извршија службен разговор со тројца малолетници од Ресен (двајца на 16-годишна...

Филм 17.02.21 | 13:26

Наоми Вотс го снима својот најнов филм во Словенија

Британската глумица Наоми Вотс периодов пристигнува во Словенија, каде што ќе го снима својот најнов снима филм во ски-центарот Крвавец. Иако првично словенечките медиуми...

Македонија 25.12.20 | 08:58

Дали законот важи само за едни: До каде се кривичните за овие на втората фотографија?

Кога Талат Џафери беше нелегално избран за Претседател на Собранието, пратениците на СДСМ вршеа директен пренос со повеќе камери, но сега кога пратеникот на ВМРО ДПМНЕ,...

Сервиси 27.11.20 | 09:06

Прекини во сообраќајот на патот Велес-Штип: Се снима реклама

Поради снимање реклама, во прекини ќе биде сообраќајот на патот Велес – Штип. Како што се наведува во соопштението, во периодот од 6 до 13 часот, на регионалниот пат Р1312...

Црна хроника 05.10.20 | 13:09

Приведен скопјаец кој ги снимал полицајците што го застанале за прекршок

Скопјанец што се превезувал со автомобил на магистралата Гостивар-Кичево бил лишен од слобода заради неовластено снимање на полицајци кои претходно го запреле. Од...

Филм 12.06.20 | 15:23

Во Холивуд со посебен протокол: Забрането снимање сцени со секс или борби поради Ковид-19

Со строги мерки на претпазливост и листа на правила што мора да се почитуваат од сите присутни на сетот, во Лос Анџелес од денеска продолжува филмската и ТВ продукција...

Филм 25.02.20 | 10:32

И Том Круз е во Италија: Заглавен е во хотел до 1 март, а стопирано е и снимањето на „Невозможна мисија“

Том пристигна во Италија на 20 февруари, а сега е „заглавен“ во хотелот „Грити палас“, а филмот престана да се снима додека не се види расплетот со ситуацијата со коронавирусот. Според...

Филм 18.01.20 | 09:10

Загинаа двајца актери од „Телевиса“ додека вежбале за нова серија

Мексиканските актери Хорхе Наваро Санчез (46) и Луис Херардо Ривера (30) во четвртокот загинаа по пад од висок мост. Актерите вежбале сцена за новата серија „Без страв...

Македонија 02.10.19 | 11:58

Брнс: Донираната опрема ја зголемува довербата на јавноста во институциите

Амбасадата на САД во Скопје донираше техничка опрема за аудиоснимање на судските рочишта за 25 судници во Основниот кривичен суд во Скопје. Судските расправи во Кривичниот...

Македонија 02.10.19 | 11:16

Судските расправи во Кривичниот суд ќе се снимаат со опрема донирана од САД

Судските расправи во Основниот кривичен суд Скопје од денеска ќе бидат аудио снимани и пишаните записници се заменуваат со тонски кои директно ќе влегуваат во АКМИС...

Балкан 01.10.19 | 21:15

Внимавајте, се снима: Од 15 октомври ќе се постават 56 камери на автопатот Ниш – Белград

Од 15 октомври на автопатската делница Ниш – Белград од автопатот Е-75 ќе се започне со поставување на 56 камери кои ќе ја снимаат брзината на возилата. Камерите ќе бидат...

Економија 19.09.19 | 19:38

МВР го снима протестот на лозарите

Лозарите денеска излегоа на протест и го блокираа патот кај Росоман. Тие таму се затекнаа со министерот за земјоделство Трајан Димовски, а разочараните земјоделци не...

Филм 05.06.19 | 10:20

Експлозии при снимањето на „Бонд 25“, неколку повредени

Три силни експлозии одекнаа при снимањето на најновиот, 25. филм за Џејмс Бонд, во коишто повредени се неколку членови од филмската екипа и има материјална штета. Инцидентот...

Македонија 10.04.19 | 21:16

Кој ги бележи вмровците во Карпош?

Митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Карпош  се снима од една од локалните згради. Лице затскриено зад завесата го снима претставувањето на претседателскиот кандидат на Коалицијата...

Македонија 05.04.19 | 19:39

Мицкоски: Ви благодарам што како во ’49 ни водите евиденција

Ви благодарам што во ова време невреме како во 1949 година му пркосите на заевизмот и се одваживте да дојдете овде со нас, го започна совето обраќање од Демир Хисар претседателот...

Македонија 05.04.19 | 18:57

Некој повторно го снима митингот на ВМРО-ДПМНЕ

Митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Демир Хисар се снима од општинската зграда. Лице затскриено зад општинските прозорци го снима претставувањето на претседателскиот кандидат...

Скопје 29.03.19 | 11:31

Викендов ќе бидат затворени неколку улици во Скопје

Продукцијата „Скопје Филм Студио“ ја известува јавноста дека во периодов се работи на снимање на нов долгометражен игран филм со работен наслов “Хомо”. Филмот ќе...

Култура 13.03.19 | 14:20

Почна снимањето на „Хомо“, филм за нашето распаднато општество во кое се доведени во прашање примарните човечки вредности

На скопските улици деновиве почна снимањето на новиот долгометражен игран филм „Хомо“ чиј режисер е Игор Иванов – Изи, а во продукција на „Скопје Филм Студио“. „Хомо“...

Македонија 12.12.18 | 18:00

Од Владата и вечерва се полнaт црни тефтери – побезобразно

И вечерва, како и пред една недела од објектот на Владата се снима протестниот марш на ВМРО-ДПМНЕ. На видеоснимките од преносот во живот се гледа како од канцеларија...

Македонија 05.12.18 | 19:13

Кој ги снима протестите на опозицијата од објектот на Владата

Кој го снимаше протестот на опозицијата во Скопје? Ова прашање се наметнува откако дел од граѓаните на вечерашниот митинг забележаа како се снима маршот на опозицијата...