Ознака: Снежана Лупевска Созен
Естрада 06.01.21 | 20:59

Паричките кај ќерките и синовите, бадник во домот на познатите

Бадниковата вечера е настанот кој си собира најблиските на едно купче. Секако борбата е кај кого ќе се падне паричката, односно на кого новата година ќе му биде најсреќна. Оваа...

Македонија 19.11.20 | 12:44

Црвениот телефон на Телма заѕвони под директива на премиерот Заев

Црвениот телефон на Телма заѕвони под директива на премиерот Зоран Заев. Теливизија Телма го откажа веќе закажаното интервју за гостување на претседателот на најголемата...

Македонија 29.09.20 | 20:48

Мицкоски до Лупевска: Проблемот е што наместо да збориме за дебаклот во државата го читате Статутот на ВМРО-ДПМНЕ

Јас не можам да кажам дека ВМРО-ДПМНЕ загуби на едни чесни избори. Но, сега во овој момент она што е клучно во државата е како да ја извадиме од лошата ситуација во која...

Твитови 28.05.20 | 18:20

Лупевска: Дали некој ја гледа кривата дека е права?

 

Македонија 10.01.20 | 19:18

Лупевска веќе не е одговорен уредник во Телма поради несогласувања со главниот уредник Кировски

Снежана Лупевска-Созен повеќе нема да ја извршува  функцијата одговорен уредник на информативната програма на телевизијата Телма. Како што дознава „Фактор“ на оваа...

Македонија 16.12.19 | 08:48

Агенти на УБК со двојни идентитети работеле за странски служби

Управа за безбедност и контраразузнавање открива и попречува дејности насочени кон поткопување или уривање на поредокот утврден со Уставот и загрозување на безбедноста...

Македонија 29.09.19 | 19:34

Верушевски никогаш не верувал во автентичноста на бомбите

Од оние кои имаат сознанија за случајот, исказот на Верушевски во истрагата за Пуч го оценуваат како обемен, содржаен кој открива како всушност е извршено снимањето...

Македонија 17.08.19 | 19:35

Лупевска: Ако се следи каде се одлеале парите, ќе се знае поголемата слика за „Рекет“

Мислам дека ако не излезеше написот на Героски, никогаш, ама баш никогаш немаше да биде уапсен Боки, никогаш немаше да биде откриена аферата „Рекет“ и мислам дека некој...

Македонија 16.08.19 | 09:38

Лупевска: На Јанева ѝ реков дека олку непрофесионален и дрзок обвинител не сум видела

Жал ми е што многумина не препознаа дека Катица Јанева не е воопшто каква што се претставуваше пред јавноста, вели новинарката Снежана Лупевска Созен. За карактерот...

Македонија 13.08.19 | 17:26

Дали е ова можно? Што е ова, паралелен систем?

Снежана Лупевска Созен, новинарката и авторка на емисијата „Код“ се прашува дали одлуката на Владата да создаде оперативен систем кој ќе бие битка со криминалот е...

Македонија 10.06.19 | 20:29

Прв обелоденив дека луѓе од власта заедно со една телевизија земаат рекет од фирми

Во вечерашното интервју за „Топ тема“ со Снежана Лупевска Созан, лидерот на опозицијата изјави дека одамна обелоденил во јавноста за рекетот на одреден медиум. Има...

Македонија 10.06.19 | 15:17

Мицкоски повторно кај Лупевска во Топ тема

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва во 19.15 часот ќе биде гостин во Топ тема на Телма телевизија. Со Снежана Лупевска Созен ќе дискутираме за пописот,...

Музика 19.05.19 | 12:28

Лупевска: На дијаспората треба да и биде забрането да гласа на избори – не гласаа за Тамара

За новинарката Снежана Лупевска Созен, Македонците од дијаспората се криви зошто Тамара не победила на Евровизија, и побара на дијаспората да и се забрани да гласа на...

Македонија 24.04.19 | 23:27

СДСМ тврди новинарката Снежана Лупевска не ја кажа вистината, од „Телма“ потврдуваат дека Пендаровски е тој кој се oткaжaл од дeбaтaтa

Сакаме да ја информираме јавноста дека вечерва, во вестите на Телма телевизија, новинарката Снежана Лупевска не ја кажа вистината, велат од штабот на Стево Пендаровски. Имаме...