Ознака: снабдување
Скопје 06.04.22 | 08:42

Денеска речиси половина Скопје без струја, ќе има прекини и во водоснабдувањето

Поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа без електрична енергија на ден денеска (среда) ќе останат: од 11:30 до 12:30 часот, Граничен премин и Терминал „Блаце“,...

Свет 15.02.22 | 13:34

ЕЦБ предупреди на последиците од прекин на снабдување со гас

Прекинот на снабдување со гас би предизвикал шок, што ќе ги намали вредностите на стоката и услугите произведени во еврозоната, предупреди денеска Европската централна...

Свет 01.02.22 | 11:27

Митрофанова: Идните испораки на руски гас ќе зависат од позицијата на Бугарија кон Русија

Руската амбасадорка во Бугарија, Елеонора Митрофанова, во интервју за ТВ Нова, коментирајќи ги претстојните разговори меѓу „Газпром“ и Бугарија за идните испораки...

Економија 11.12.21 | 15:37

Нормализирано снабдувањето со струја во југозападниот дел на земјава

Сите дефекти во преносната мрежа што се во делот на АД МЕПСО се отстранети. Нормализирано е снабдувањето со електрична енергија во Ресен, Дебар, Охрид, Струга и околните...

Економија 08.10.20 | 12:19

Бислимовски: Потрошувачите имаат право на надомест за лошо снабдување со енергија

Енергетските компании се подготвени за зимскиот период кој следува, производството на електрична енергија е стабилно, испораката е сигурна, а компаниите се соодветно...