Ознака: смс
Балкан 25.01.21 | 14:18

За да излезат надвор Грците ги вратија во мода СМС пораките

Околу четири милиони смс пораки се испраќаат секоја седмица во Грција, за излегување од дома за време на карантинот, според министерот за дигитална политика Кирјакос...

Балкан 25.01.21 | 12:24

Грците испраќаат околу четири милиони смс пораки седмично за излегување од дома

Околу четири милиони смс пораки се испраќаат секоја седмица во Грција, за излегување од дома за време на карантинот, според министерот за дигитална политика Кирјакос...

Црна хроника 22.11.19 | 11:34

Рускоска испратила писмо до советот на јавни обвинители

Писмо со образложение за смс пораката испратила обвинителката Вилма Рускоска, која нема да се појави пред советот на јавни обвинители. Претседателот на советот за јавни...

Свет 31.10.19 | 17:59

Класичен и орален, анален – табу: Пратненик фатен како преку СМС договара секс услуги

Пратеничките во украинската Врховна Рада бараат оставка од претседателот на Комисијата за надворешна политика, Богдан Јаременко поради негова наводна вмешаност во...

Црна хроника 28.10.19 | 12:28

СМС меѓу Бајрами и Ахмети прочитан на рочиштето за „Монструм“: Убијците се професионалци

Убиството на децата и автомобилот од кој има траги на местото на убиството, а е однесен во близина на границата со Косово, покажува дека извршителите се професионалци....

Црна хроника 24.10.19 | 13:37

Заев: Моите разговори и СМС пораки се автентични

Премиерот Зоран Заев денеска пред судот нагласии дека од материјалите што имал можност да ги слушне може да потврди дека тие се се автентични. Ја потврдувам автентичноста...

Македонија 04.10.19 | 08:59

Ќе се читаат СМС-пораки на денешното рочиште за „Монструм“

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да се одржи ново рочиште за судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година, „Монструм“...

Македонија 26.08.19 | 22:53

Премиерот Заев инволвиран во случајот со унапредувањето на министрите професори од ДУИ

Преписка со првиот човек на владата покажа денеска пред медиумите просветниот инспектор Ѓорги Илевски во која премиерот пишува дека нема ништо спорно во напредувањето...

Интима 07.01.19 | 20:17

Неверојатно е колку смс може да испрати опседната жена

Жаклин Адес од Аризона е уапсена бидејќи му истратила неверојатни 159.000 смс на маж кого го запознала преку интернет, излегле само еднаш и тој повеќе не сакал да ја види. Десет...