Ознака: смртни закани
Црна хроника 25.02.22 | 13:52

Запален автомобилот на директорка од ССК, раководството откри со какви смртни закани се соочуваат

Раководството на Сојузот на стопански комори (ССК) се соочува со закани и притисоци околу функционирањето, во изминатите два месеца упатувани преку телефон и писма,...

Балкан 24.10.21 | 21:00

Словенечкиот премиер и министерот за одбрана добиле смртни закани

Словенечкиот премиер Јанез Јанша добил пратка во која нему и на неговото семејство им се заканувааат со смрт, а слична закана добил и министерот за одбрана Матеј Тонин,...

Свет 29.03.21 | 09:43

Лекарите од тимот на Белата куќа добиле смртни закани

Сите лекари од тимот на Белата куќа за одговор на пандемијата на коронавирус во времето на поранешниот претседател Доналд Трамп добиле смртни закани, изјави координаторката...

Свет 18.02.21 | 14:21

На шведски здравствени работници им се заканувале со смрт поради пандемијата

Неколкумина вработени во шведската Aгенција за јавно здравје, која одлучи за контроверзниот шведски модел за борба против Ковид-19, добиле закани. Тие веднаш добиле полициска...