Ознака: смрдеа
Кошарка 18.06.20 | 23:18

Смрдеше како некој да умрел: Американски кошаркари се шегуваат за салата во Скопје

Лонзо Бол, дел од американскиот јуниорски кошаркарски тим кој пред две години гостуваше во Скопје и одигра пријателски меч против „Работнички“, на „Инстаграм“ вчера...

Скопје 19.11.19 | 11:44

Дваесет килограми расипано месо го засмрде Дебар Маало

Дваесет килограми расипадно месо го засмрде Дебар Маало, а непријатна миризба се ширела на улицата „Дебарца“, пишува „Вечер“. Првиот човек на Инспекторатот, Мирослав...

Скопје 12.10.19 | 17:42

Стан натрупан со ѓубре и урина во Скопје, соседите очајно бараат помош

Станарите од оваа зграда на улицата „Џон Кенеди“ се во очај. Од станот со број 11 излегува смрдеа на ѓубре, урина и измет во комбинација со насобрано ѓубре, пренесува...

Калеидоскоп 13.09.19 | 12:17

Се ширела неподнослива смрдеа од станот, телото на познат Србин се распаѓало со денови

Тело на познат српски спортски работник, Предраг Матиќ, вчера било најдено во фаза на распаѓање во неговиот стан во Параќин. Мртвото тело на 57-годишниот маж го пронашла...