Ознака: смешно
Калеидоскоп 31.08.20 | 20:12

Измислен нов костим за капење – брокини

Двајца другари од Торонто дизајнираа нов костим за капење на мажи наречен – брокини. Иако, тој е направен повеќе како шега, сепак, тој може официјално да се купи на...

Твитови 25.08.20 | 16:23

Биточани со апел до Нефи


Твитови 13.08.20 | 14:33

Ќе имаше избори ако Фрашер се родеше на 15 јули?

Замислевте да му се родеше внуче на Талат на 15ти Јули. Избори немаше да има. — Dimko (@ddimkooooo) August 13, 2020

Интима 26.07.20 | 20:59

Исповеди од ординацијата: Докторе, не постои доволно голем кондом за мојот пенис

Во својата книга „Записи на еден венеролог“, доктор Милан Бјекиќ од Градскиот завод за кожни и венерични болести во Белград, открива со какви се ситуации се среќавал...

Твитови 24.07.20 | 20:07

Македонците додека Дуа Липа и Србите се караат чив е ајварот:

Dua Lipa i Srbi se otimaju čiji je ajvar Makedonci: pic.twitter.com/Vxe85oPh6X — Gdećetekućete? (@OgiEvropa) July 24, 2020 Бонус: Slovenci pic.twitter.com/jtUmxAeNsx — marginalac (@pogresancovek) July 24, 2020

Калеидоскоп 24.07.20 | 10:01

Oткриена мистеријата што правеше невеста со 20 голи мажи во нива во Србија

Кога на почетокот на јули земјоделец од Војводина начека девојка облечена во бело заедно со дваесетина разголени мажи во неговата нива, социјалните мрежи беа полни...

Калеидоскоп 15.07.20 | 18:39

Маската на министерката е вистински хит

Белгиската министерка за здравје, Маги де Блок, во неколку наврати го има привлечено вниманитето на социјалните мрежи со нејзината појава, одлуки и изјави. Овојпат тоа...

Калеидоскоп 11.07.20 | 12:44

Охриѓани се журкаат на „Обиџуко“

Во кафулето „Ликвид“ во Охрид, младите охриѓани го поздравија изборот на диџејот – среде музика да им го пушти поздравот од техничкиот премиер Оливер Спасовски...

Балкан 13.06.20 | 13:45

Предизборниот спот на Вучиќ апсолутен хит на социјалните мрежи

Предизборната кампања во Србија веќе започна, а апсолутен хит кој се шири на социјалните мрежи е видеоспотот кој е дел од изборната кампања на Српска напредна странка...

Твитови 04.06.20 | 13:25

Урнебесно видео: Шарените се колнеа во СЈО, за накрај Катица да им се соблече


Балкан 31.05.20 | 20:27

Татко ми ме крсти, воопшто не ми смета, вели Тарзан Милошевиќ

Новиот црногорски амбасадор во Србија, Тарзан Милошевиќ, името го добил во времето кога биле актуелни филмовите за човекот од џунглата. Кога сум се родил во 1954 година,...

Македонија 28.05.20 | 10:20

Ковид-19 и Нобеловците од власта

Пратеникот Антонио Милошоски направи видеоапродија од сите чекори кои ги направи власта за справувањето со коронавирусот. Тандем снова за Нобелова! Д-р Караџовски...

Црна хроника 22.05.20 | 09:19

Мајсторија на битолчанка

Вистински хит се фотографиите од несекојдневната сообраќајна незгода што вчера се случи во Битола. Сè уште не е јасно како автомобилот на 33-годишната биточканка заврши...

Естрада 08.05.20 | 10:41

„Ако ме имаш само мене, што не ми го препишеш станот“ – Марјан Ѓорѓиевски за бабата цимер

Како изгледа тоа кога стендап се прави на пазар, меѓу тезги, или пак на пауза на турнир на мал фудбал, знае стендап комичарот Марјан Ѓорѓиевски. Маријан ќе биде гостин...

Твитови 02.04.20 | 12:04

Што се случува во вибер групата „Влада“!?


Интима 31.03.20 | 23:47

Секс пози во време на карантин, во онаа под број 51 ќе се пронајдете

На социјалните мрежи веќе неколку дена се споделува фотографија со 50 предлози на секс-пози кои може да ги практикувате за да не ви биде досадно за време на полицискиот...

Калеидоскоп 30.03.20 | 19:27

Славјанка „изгубена во преводот“ Петровска

Кога нешто се кажува на македонски, па истото тоа се кажува на македонски но преведено од албански јазик, тогаш секако дека ќе се случуваат и вакви и полоши грешки.

Твитови 25.03.20 | 09:39

Кафе во време на корона


Твитови 24.03.20 | 15:40

Достава на тоалетна хартија со дрон низ цела Битола

  View this post on Instagram   🧻Достава на газпапир низ цела Битола.🔊 (Забрането превземање на видеото / Forbidden for further use – Share only!) #ostanidoma #останидома #останивкъщи...

Твитови 20.02.20 | 23:28

Стварно бил Црпнат…