Ознака: службеници
Македонија 23.04.21 | 10:54

Џафери: Моја беше одлуката прво да се вакцинираат службениците во Собранието, а потоа пратениците

Јас и колегите како и службениците ќе примиме вакцина која што во моментот е достапна за сите граѓани на нашата држава, рече собранискиот спикер Талат Џафери. Собранието...

Свет 17.02.21 | 16:27

Службениците на НАТО и ЕУ ќе се вакцинираат одделно од граѓаните

Вработени во меѓународните институции со седиште во Брисел ќе бидат вакцинирани против Ковид-19 во одделни центри кои нема да им бидат на располагање на останатите граѓани...

Македонија 08.02.21 | 22:33

Тетово има три пати повеќе „општинари“ од Гостивар, а само 2.000 жители повеќе

Градоначалникот на Гостивар, Арбер Таравари во вечерашново гостување во Топ тема на Телма, меѓу другото говореше и за бројот на вработените службеници во општините. Тој...

Вести 26.01.21 | 19:37

Владата донесе повеќе одлуки за именувања на директори на јавни институции

На денешната седница Владата ги прифати предлог решенијата на владината Комисија за именувања и донесе повеќе одлуки. Меѓу одлуките за именувања се следните: Александар...

Здравје 01.06.20 | 15:26

Поради контакт со Лукаревска во изолација одат десетина службеници на УЈП

Десетина службеници во генералната дирекција на УЈП ќе бидат ставени во самоизолација, поради контакт со директорката Сања Лукаревска, која денеска објави дека е позитивна...