Ознака: службена белешка УБК
Македонија 08.05.21 | 08:30

Пендаровски тврди дека белешката од АНБ не протекла од неговиот кабинет

Претседателот Стево Пендаровски по средбата со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски пред новинарите рече дека не може да ја коментира содржината на службената...

Македонија 08.05.21 | 08:24

Сериозните причини за Заев наведени во белешката од АНБ, за Рускоска не се доказ во судската постапка за Камчев

Шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција, Вилма Рускоска тврди дека фамозната белешка на Агенцијата за национална безбедност (АНБ) не била „крунски...

Македонија 06.05.21 | 20:09

Героски: Фамозната белешка на АНБ со која е притворен Камчев – удбашка конструкција без докази

Откако на Фејбук (на профилот на Зоран Буревесник Божиновски) е објавена фамозната белешка на Агенцијата за национална безбедност (АНБ), што послужи како „крунски доказ“...

Македонија 07.12.18 | 18:50

Иванов потврди дека Божиновски и Јанакиески се притворени со фингирана белешка

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на денешната прес-конференција одговори на новинарско прашање, што разговарал на средбата со поранешниот министер...