Ознака: Случај Трезор
Македонија 16.04.21 | 10:46

Зошто Заев лесно го пушти Рашковски низ вода?

Притворањето на екс-генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, поради неговиот нов случај „Трезор“ при набавката на софтвер за наводно поголема безбедност...

Црна хроника 13.04.21 | 17:05

Шврговски: Разочарувачки ден за правдата и за правото, правдата ќе ја истераме преку Апелација

Навистина разочарувачки ден за правдата и за правото. Ова е поразително и за нас како одбрана и за правдата, но убеден сум дека правдата ние ќе ја истераме преку високиот...

Македонија 13.04.21 | 13:42

Пресуда за „Трезор“: Mијалков доби 8 години затвор

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска беа изречени пресудата за предметот „Трезор“, кој се однесува на злоупотреба на средства од Буџетот на државата за набавка...

Македонија 13.04.21 | 12:23

ВО ЖИВО: Пресуда за „Трезор“


Црна хроника 05.04.21 | 11:56

Мијалков во Лондон не договарал набавка на опрема за УБК

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, обвинет во случајот ,,Трезор”, според неговата одбрана, во јули 2010 година во Лондон не договарал набавка на опрема за потребите...

Црна хроника 22.03.21 | 17:03

Шврговски: Нема докази против обвинетите во случајот „Трезор”

Одбраната во случајот „Трезор” смета дека нејзините клиенти не го сториле кривичното дело кој што им се става во товар и дека единствен доказ е дека нема доказ дека...

Црна хроника 22.03.21 | 16:41

Обвинителството во случајот „Трезор” предложи конфискација на имот

Обвинетите во случајот „Трезор” кривичните дела ги сториле од лукративен карактер, изјави во завршните зборови на овој процес обвинителот Артан Ајро, кој побара од...