Ознака: случај Теретана
Македонија 29.09.20 | 20:22

Mицкоски за случајот „Теретана“: Им се ставаа вештачки ракавици на моите луѓе, па се докажа дека е невистина, од власта не се извинија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на „Топ Тема“ посочи дека власта неколку пати се има обидено да го извалка неговото име со разно разни лаги, но не им...

Македонија 19.09.20 | 12:56

Власта е немоќна дури и кога ги има Обвинителството и Антикорупциска на своја страна

„Теретана“ не е случај за кој треба да одговара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, одлучи нивното Обвинителство како што за „Хидроцентралите“ одлучуваше...

Македонија 18.09.20 | 17:07

Mицкоски за случајот „Теретана“: Секоја лага која ќе ја смислат Заев и мафијата им се распрснува

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се огласи на Фејсбук за т.н случај „Теретана“ откако денеска Обвинителството денеска се изјасни дека нема да постапува по...