Ознака: слободни кревети
Здравје 24.04.21 | 15:03

Во ковид-центрите има 550 слободни кревети, за еден ден хоспитализирани 42 пациенти во Скопје

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е 1.528 и има околу...

Македонија 20.04.21 | 14:48

Слободни се околу 360 кревети

Вкупно 1.667 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот се лекуваат на инфективните оддели и во болниците во земјава, при што во ковид-центрите има околу 360 празни...

Балкан 11.04.21 | 18:13

Министерот објави: Имаме само уште шест слободни кревети

Во Романија, во моментов има само шест слободни кревети на одделите за интензивна нега за пациенти со Ковид-19. Тоа го изјави рече министерот за здравство Влад Воикулеску,...

Твитови 03.04.21 | 11:42

Нели има слободни места по клиникиве и секој пациент ќе биде згрижен?

Нели има слободни места по клиникиве и секој пациент ќе биде згрижен мамичето ваше.. Абе лажете-сушите говеда едни❗❗ Ако немате врски ќе си умрете❗ pic.twitter.com/eYTvEakg7U —...

Македонија 27.11.20 | 16:55

МЗ порачува дека има слободни кревети: Вкупно 833 пациенти на инфективните одделенија во државата

Изминатите 24 часа во ковид-центрите низ земјава се пријавено 833 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот, соопшти Министерството за здравство (МЗ). По извештаите...