Ознака: Слободан Кашчелан
Балкан 02.09.21 | 14:15

Наредба од „Македонецот“ Вукотиќ: Со оваа бомба требало да бидат кренати во воздух водачите на Кавачкиот клан

Црногорското обвинителство ги откри деталите од акцијата „Мета“ која открила на кој начин требало да бидат ликвидирани водачите на Кавачкиот клан Радоје Звицер и...

Балкан 19.07.21 | 13:32

Кавачкиот клан сакал да го запали затворот во кој лежат

Приадниците на Кавачкиот клан кој се наоѓаат во најдобро чуваниот затвор во Црна Гора смислиле генијален план како да побегнат. Неколкумина „Кавчани“ на чело со Слободан...

Балкан 27.04.21 | 16:15

Водачи Звицер и Кашчелан: Објавена листата на целиот Кавачки клан

Црногорската полиција ја објави листата на сите припаднци на озгогласениот Кавачки клан. Меѓу нив има некои што се на слобода, дел се приведени, а на неколкумина не им...

Балкан 26.04.21 | 18:11

Поради апсењето на Кашчелан, Кавачкиот клан подготвувал атентат врз Дритан Абазовиќ

Засилена е безбедноста на црногорскиот вицепремиер, Дритан Абазовиќ, бидејќи постојат индиции дека припадници на криминалниот Кавачки клан се подготвувале да го ликвидираат,...

Балкан 23.04.21 | 13:14

Близок сведок го исцинкарил водачот на Кавачкиот клан: Името му се држи во строга тајност

Акцијата за апсење на водачот на Кавачкиот клан, Слободан Кашчелан, уследила откако истражните органи обезбедиле сведок блисок до црногорската криминална група. Kако...

Балкан 21.04.21 | 14:45

Црногорскиот вицепремиер: Апсењето на водачот на Кавачкиот клан е само првиот чекор, акцијата не завршува

Вицепремиерот на Црна Гора, Дритан Абазовиќ, изјави дека апсењето на наводниот водач на криминалниот Кавачки клан, Слободан Кашчелан, е најголем успех на црногорската...

Балкан 21.04.21 | 13:30

Звицер и Кашчелан,водачите на Кавачкиот клан имале косовски и босански пасоши

Радоје Звицер и Слободан Кашчелан, водачите на озогласениот Кавачки клан поседувале босански и косовски пасош, пишуваат српските медиуми. Тие до патните исправи исправи...

Балкан 21.04.21 | 08:45

Уапсен Слободан Кашчелан, еден од лидерите на Кавачкиот клан

рногорската полицијата синоќа во Котор го уапсила наводниот водач на криминалниот Кавачки клан, Слободан Кашчелан, пренесува весникот „Вијести“ од Подгорица. Според...

Балкан 21.04.21 | 08:39

Уапсен водачот на Кавачкиот клан, заменикот требаше да биде ликвидиран со македонски пасош

Црногорските медиуми пишуваат дека синоќа е уапсен Слободан Кашчелан, водач на Кавачкиот клан. Тој е упасен во Котор, заедно со уште четири лица. Кашчелан се терети...