Ознака: слобода на медиуми
Македонија 27.08.19 | 09:28

43 ден притвор, а Бојан Јовановски сè уште нема дадено исказ пред ЈО како првоосомничен за „Рекет“

43 ден откако е притворен Бојан Јовановски и сè уште нема дадено исказ пред Јавното обвинителство како првоосомничен за случајот „Рекет“, потенцираат од ВМРО-ДПМНЕ....

Твитови 26.08.19 | 12:24

Од лажните вести на СДСМ извојуваме:


Свет 03.05.19 | 09:49

Во светот се одбележува Денот на слободата на медиумите

Во светот денеска, 26-ти пат по ред, се одбележува Денот на слободата на медиумите. Годинешната тема е „Медиумите за демократија: Новинарство и избори во време на дезинформации“,...

Македонија 04.02.19 | 11:42

Критичките статуси за власта го чинеа Ивор Мицковски отказ од Телма?!

Новинарот Ивор Мицковски повеќе не работи во Телевизија „Телма“. Извори за Република велат дека од Ивор било побарано да намали со политички статуси против власта,...