Ознака: Слави Трифонов
Македонија 17.06.21 | 18:39

Партијата на Трифонов одби средба со Заев, затворена вратата и во уште една бугарска партија

„Денес македонскиот премиер Зоран Заев се сретна со луѓе во Софија кои не се важни“. Ова го рече лидерот на „Има таков народ“ Слави Трифонов за време на состанокот...

Вести 27.04.21 | 12:13

Радев ќе даде мандат на „Има таков народ“, но Слави ќе го врати

Бугарскиот претседател Румен Радев утре претпладне ќе му даде мандат за состав на нова влада на кандидатот за премиер од втората по бројност парламентарна група –...

Балкан 26.04.21 | 11:20

Борисов: Трифонов е кукавица

Слави Трифонов мора да оди да го земе мандатот и да објасни зошто не може да управува со 165 пратеници. Ова го изјави во живо на Фејсбук бугарскиот премиер во оставка Бојко...

Балкан 26.04.21 | 08:51

И Слави Трифонов го врати мандатот, дали Бугарија оди кон нови избори?

Лидерот на втората по големина политичка сила во Бугарија по изборите – „Има таков народ “, Слави Трифонов на Фејсбук објави дека неговата формација ќе го врати мандатот...

Балкан 22.04.21 | 11:06

Слави Трифонов го откачи Бојко за заедничка влада

Има таков народ на Слави Трифонов ја отфрли поканата на ГЕРБ-СДС за разговори за новиот состав на бугарската влада. Според најавите и писмото што го испрати коалицијата...

Балкан 17.04.21 | 21:38

Како Слави Трифонов се потсмеваше со Александар Македонски и со споменикот во Скопје

Најверојатниот бугарски премиер Слави Трифонов во 2012 година имаше шоу посветено на Александар Македонски.Тој цела емисија се потсмеваше со ликот на Александар , дека...

Балкан 17.04.21 | 19:58

Шоуменот Трифонов за кого сме Северномакедонци се поблиску да биде бугарски премиер

Шоуменот Слави Трифонов е се поблиску да биде нов премиер на Бугарија на местото на Бојко Борисов откако денеска Националниот совет на Бугарската социјалистичка партија...

Балкан 10.04.21 | 20:52

Слави Трифонов позитивен на ковид 19

Лидерот на втората политичка сила на неодамнешните парламентарни избори во Бугарија, „Има таков народ“, Слави Трифонов е позитивен на тестот на Ковид-19, изјави денеска...

Балкан 07.04.21 | 11:32

Борисов му дава десет пратеници на Слави Трифонов за да направи влада

Премиерот во заминување и лидер на партијата ГЕРБ, која освои најмногу гласови на неделните парламентарни избори во Бугарија, Бојко Борисов, денеска го повика Слави...

Балкан 06.04.21 | 10:12

БСП ќе поддржи нова влада, предводена од Слави Трифонов, во коалиција со „Дeмократска Бугарија“ и „Стани. Излези!“

БСП би ја поддржала владата на второпласираната партија на парламантерните избори во Бугарија, од неделата, на шоуменот Слави Трифонов – „Има таков народ“, во која...

Балкан 05.04.21 | 08:23

Шоуменот и големиот негатор на Македонците, Слави Трифонов единствен добитник на изборите во Бугарија

Иако на вчерашните избори во Бугарија Бојко Борисов освои најголем број на гласови, тешко дека ќе формира влада. Најголем добитник на изборите може да се смета партијата...

Балкан 04.04.21 | 23:34

“Имa тaков нaрoд”: Нема да правиме коалиција со Борисов и војводата шкембар

Заменик претседателот на, од вечерва, втората политичка сила во Бугарија, „Постои таков народ”, Ташко Јорданов, по завршувањето на денешните парламентарни избори во...

Балкан 04.04.21 | 22:12

Слави Трифонов во изолација поради ковид симптоми: Побаравте моќ и промената е неизбежна

Слави Трифонов се изолираше, тој има симптоми на КОВИД-19. „За да не си поставувате себеси непотребни прашања вечерва: Имам симптоми на ковид и ги правам потребните тестови....

Балкан 04.04.21 | 19:52

Партијата на Борисов победи на изборите во Бугарија, и Слави Трифонов со значителни резултати

Првите прелиминарни резултати од парламентарните избори во Бугарија според социолошката агенција „Ексакса“ се дека партијата на премиерот Бугарија ГЕРБ освои 25,1...

Естрада 19.03.21 | 23:59

Слави Трифонов до Гарванлиев: Ние Бугарите треба да се поддржуваме

Познатиот бугарски водител и шоумен Слави Трифонов му понуди на македонскиот претставник на „Евросонг“, Васил Гарванлиев, да стане дел од неговата екипа, со што ќе...

Балкан 03.02.21 | 18:47

Каракачанов само статистичка грешка: Во Парламентот во Бугарија ќе влезат партиите на Борисов и на Слави Трифонов

Денеска објавените резултатите од најновото социолошко истражување на јавното мнение во Бугарија, на агенцијата „Маркет линкс“, покажуваат дека владеачката ГЕРБ...

Балкан 23.01.21 | 21:33

Се сеќавате на Слави Трифонов: Шоумен и радикал кој за Македонците вели дека се Бугари ќе биде новиот партнер на Борисов

Според последните анкети партијата на Бојко Борисов ќе освои најмногу гласови на изборите во Бугарија.Но, тоа нема да му биде доволно да направи влада и ќе му треба коалициски...

Естрада 03.11.20 | 22:53

Слави Трифонов до Северно Македонците: Зошто земате бугарски пасоши ако сме ние Бугари-Цигани и Татари!? Или сте Бугари или нема влез во ЕУ!

Ќе останете надвор од ЕУ ако не признаете дека сте Бугари, напиша бугарскиот шоумен и во моментот најпопуларниот бугарски политичар, Слави Трифунов. Ако Македонците...