Ознака: Слави Трифонов
Македонија 28.08.21 | 22:09

Трифонов: Не треба да се промени бугарската позиција за ветото

Претседателот на бугарската политичка партија „Има таков народ“, Слави Трифонов, во интервју за Бугарската национална телевизија зборуваше за можната коалиција за...

Македонија 28.08.21 | 12:51

Трифонов: Нема да се промени бугарската одлука за ветото

Претседателот на бугарската политичка партија „Има таков народ“, Слави Трифонов, во интервју за Бугарската национална телевизија зборуваше за можната коалиција за...

Балкан 18.08.21 | 19:10

Трифонов: „Има таков народ” веќе е опозиција

Победничката партија на последните парламентарни избори во Бугарија, што се одржаа на 11 јули, „Има таков народ“ со своите 65 пратеници веќе е во опозиција, а другите...

Балкан 11.08.21 | 11:09

Бугарите разочарани од Слави Трифонов, „Има таков народ“ пред распад?

Во интервју за бугарското електронско издание Фактор, познат политолог и предавач на Софискиот универзитет, Стојчо Стојчев, коментираше дека пропадна и овој мандат...

Балкан 10.08.21 | 16:15

Бугарија оди на избори, спорот со Македонија на подолг одмор

Партијата Има таков народ“  на шоуменот Слави Трифонов која како победник на изборите требаше да ја формира новата бугарска влада го врати мандатот.Тоа речиси сигурно...

Балкан 09.08.21 | 15:15

Трифонов: Ако „протестните партии“ не ја поддржат владата на „Има таков народ” ќе и направат услуга на ГЕРБ

Лидерот на најголемата парламентарна партија во бугарскиот Парламент, Слави Трифонов, на Фејсбук порача дека доколку таканаречените „протестни партии’ не гласаат...

Македонија 05.08.21 | 23:03

Трифонов за помошта околу пожарите: Прекрасно е што ѝ помагаме на Ceверна Македонија, но каде води тоа?

Ситуацијата со пожарите на Балканот е крајно комплицирана. Прекрасно е да се има добри соседи кои можат да одговорат на помош кога е потребно. Прекрасно е да се биде...

Балкан 15.07.21 | 21:08

Слави Трифонов се откажа од идејата Николај Василев да биде премиер на Бугарија

Лидерот на партијата „Има таков народ“, која победи на парламентарните избори во Бугарија, Слави Трифонов на својот фејсбук-профил напиша дека на денот по изборите...

Балкан 15.07.21 | 14:30

Борисов: Бугарите и Македонците ќе се искараат кој прв стапнал на Месечината

Поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов направи телевизиско шоу за време на брифингот со новинарите, два дена по повторените парламентарни избори на кои неговата...

Балкан 14.07.21 | 09:53

И официјално: „Има таков народ“ победик на парламентарните избори во Бугарија

Сите протоколи од избирачките секции на предвремените парламентарни избори во Бугарија веќе се обработени, соопшти Централната изборна комисија во Софија. Според...

Калеидоскоп 13.07.21 | 17:40

„Да се чекаме пред вселенската станица Ќустендил“- Џамбазов во скафандер му одговори на Слави Трифонов

Откако лидерот на „Има таков народ“ – Слави Трифонов изјави дека ќе направел се да испрати Бугарин и Бугарка како астронаути во НАСА, а со нив, како што рече, и еден...

Балкан 12.07.21 | 22:35

Пејачот и забавувач Трифонов издвојува тесна победа на изборите во Бугарија

Бугарскиот ТВ забавувач и пејач Слави Трифонов го презеде правото да формира влада, по тесната победа на парламентарните избори во недела. После 99 проценти преброени...

Балкан 12.07.21 | 16:32

Ова е можниот иден премиер на Бугарија


Македонија 12.07.21 | 15:43

Спасов: Да не го сфаќаме сериозно господинот Ку-Ку мајко Блгарио, од денес и Бугарин паднат од Марс во политиката

Слави Триуфонов е невиден шутрак кој појма нема од политика, коментира поранешниот пратеник и министер Ѓорѓи Спасов по изјавата на лидерот на „Има таков народ“ дека...

Балкан 12.07.21 | 15:38

Каракачанов победи во Македонија, Борисов втор, Трифонов помина најлошо

ВМРО-БНД на поранешниот бугарски вицепремиер и министер за одбрана Красимир Каракачанов не освои ниту едно пратеничко место на повторените избори во Бугарија, според...

Балкан 12.07.21 | 11:06

Првиот говор на Трифонов понижувачки за Македонците: Ќе понесеме северномакедонски астронаут во вселената

Лидерот на Има таков народ Слави Трифонов најави формирање на влада. Иако резултатите не се јасни и со ГЕРБ си дишат во врат, тој го прочита целиот состав на неговиот...

Балкан 12.07.21 | 07:46

Избори во Бугарија: Младите најмногу гласаат за партијата на шоуменот Трифонов

Како се распределуваат партиските гласачи на изборите за парламент во Бугарија по пол, возраст, локација и образование, тоа е дел од анализа на Галуп објавена од Бугарската...

Балкан 11.07.21 | 22:25

Трифонов: Ден за бугарската демократија, најфер избори досега

Лидерот на бугарската политичка партија „Има таков народ”, Слави Трифонов објави на својот Фејсбук-профил дека денешниот ден бил добар ден за бугарската демократија,...

Балкан 11.07.21 | 22:18

Галуп: Партијата на Слави Трифонов е победник на изборите во Бугарија

Според Ангецијата „Галуп“ партијата „Има таков народ“ на шоуменот Слави Трифонов е победник на предвремените парламентарни избори во Бугарија. Според нив податоците...

Балкан 11.07.21 | 20:19

Слави Трифонов вечерва нема да ги коментира резултатите од изборите

Бугарската политичка партија „Има таков народ“ на шоуменот и ТВ водител Слави Трифонов нема да ги коментира резултатите вечерва, и најверојатно тоа ќе го стори утре. Како...