Ознака: слаткар
Естрада 30.04.20 | 09:26

Слаткар сподели фотографии од Сања и Моша: Те сакам, премногу те сакам

Сања изгледа свежо и горделиво за улогата која и донесе друга животна димензија. Пред речиси половина месец, раперот Марко Маринковиќ-Слаткар и неговата сопруга, екс-мисица...

Семејство 01.01.20 | 14:03

Слаткар ќе стане татко, Сања Николиќ е бремена

Популарниот рапер Марко Маринковиќ – Слаткар новата година ја дочека со прекрасна вест. Неговата сопруга, поранешната водителка, манекенка и мис на Македонија, Сања...

Музика 09.07.19 | 15:08

Слаткар има нова песна со Грците Мосел и Слоган, ова е „Марија“

Марко Маринковиќ – Слаткаристика има нова песна, која од неговата продукција ја најавуваат како „првата македонско-грчка музичка сорабтка“. Слаткаристика направи...

Естрада 24.06.19 | 13:40

Панчо: Слаткар глуми уличар, а живее на Водно

Продолжуваат препукувањата помеѓу ДНК и Слаткаристика. Откако пред неколку месеци Марко Маринковиќ во „Ексклузив“ упати многу критики кон Панчо, за начинот на работа,...