Ознака: Скупи
Култура 03.05.21 | 13:42

Почнуваат археолошки истражувања на две локации од локалитетот Скупи

Од 5 мај започнуваат активностите поврзани со тековно одржување и систематски археолошки истажувања на две локации од локалитетот Скупи, едно од најголемите и највредни археолошки...

Црна хроника 19.02.21 | 10:20

Најнови детали за сообраќајката на „Скупи“, приведено е едно лице

Министерството за внатрешни работи соопшти детали за вчерашната сообраќајна несреќа на улицата „Скупи“. Од МВР информираат дека приведено е едно лице по сообраќајката. Околу...

Скопје 06.10.19 | 15:32

Велосипедистите од Карпош ја блокираа „Скупи“, Шилегов и Богоев само ветуваат, но не прават ништо за безбедноста

На велосипедистите во Скопје им дојде преку глава, па денес се одлучија да ја блокираат улицата „Скупи“, позната како „Тетовска трошарина“ која важи за една од најфрекфентните...

Култура 06.12.18 | 11:59

Промоција на публикацијата „Скупи – сектор Jугоисточен бедем и комплекс Терма – базилика со атриум“

Вo вторник, (11 декември 2018), со почеток во 12:00 часот, во Музеј на град Скопје (археолошка сала) ќе биде промовирана публикацијата „Скупи – сектор Jугоисточен бедем и...