Ознака: скоти пипен
Кошарка 21.03.23 | 10:43

Прва петорка на Чикаго Булс: Сопругата на Скоти Пипен во врска со синот на Мајкл Џордан

Ларса, поранешната сопруга на поранешниот кошаркар на Чикаго, Скоти Пипен, повторно ја шокираше американската јавност – овојпат со изјави за нејзиниот сексуален живот! Ларса...

Кошарка 26.07.22 | 09:14

Би го препознале ли? Вака денеска изгледа Скоти Пипен

Љубителите на кошарката сигурно се сеќаваат на Скоти Пипен, играчот на легендарната генерација на Чикаго Булс од деведесеттите години предводена од Мајкл Џордан. Скоти...

Кошарка 11.07.22 | 10:54

Kaков татко таков син: Oва е наследникот на Скоти Пипен

Легендата на НБА-лигата, Скоти Пипен се приклучи на преносот од натпреварот од Летната лига помеѓу Лејкерс и Шарлот и ги спореди модерните играчи со нивните претходници. –...

Кошарка 22.07.21 | 16:16

Ако сте во Америка изнајмете ја вилата на Скоти Пипен за 92 долари на ден на „Airbnb“

Фановите на кошарката сигурно со радост се сеќаваат на Скоти Пипен од шампионската генерација на Чикаго Булс со Џордан, Кукоч, Родман. Скоти Пипен по завршувањето на...

Кошарка 01.10.20 | 12:22

Пипен: Плејоф во „меурот“ не е НБА, тоа е обичен баскет

Шесткратниот шампион во НБА со Чикаго Булс, Скоти Пипен, не е воодушевен од начинот на кој завршува сезоната и од тоа што плејофот се игра во „меурот“ во Орландо. Пипен...