Ознака: Скопје-Велес
Црна хроника 27.11.21 | 21:03

На автопатот Скопје-Велес се вози и 50 километри над дозволеното

 На автопатот Велес – Скопје – Куманово при зајакната акциска контрола денеска се санкционирани 78 возачи кои возеле со брзина поголема од дозволената, информираат...

Црна хроника 13.11.21 | 21:20

Возачите „шибаат“ на автопатот Скопје-Велес

Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата спроведе зајакната акциска контрола на автопатот Куманово – Скопје – Велес за санкционирање на возила...

Црна хроника 23.10.21 | 12:07

Тешка сообраќајка на автопатот Скопје-Велес: Повредени две лица, едниот возач избегал

Две лица од едно потешко се повредени во сообраќајна несреќа која вчера во 13:50 часот се случила на автопатот Скопје – Велес. Од полицијата информираат дека во несреќата...

Црна хроника 29.06.21 | 19:10

Се преврте камион на автопатот Скопје-Велес

Камион се преврти на автопатот Скопје-Велес пред втората патарина. Имено, камионот излетал од коловозната лента пред втората патарина за накај Велес. Засега како дошло...

Црна хроника 07.12.20 | 10:57

„Форд фокус“ удри во столб и се преврти

Две лица се полесно повредени во сообраќајна несреќа која вчера се случи на излез од Скопје, на автопатот Скопје-Велес. Од МВР информираат дека околу 10:45 часот дошло...

Црна хроника 15.01.20 | 17:48

Сообраќајна несреќа на патот Скопје-Велес, со механизација се извлекува излизган камион

Сообраќајна незгода се случила на автопатот Велес-Скопје во која се излизгал еден камион, денес надлежните служби се обидуваат да го извлечат. Со механизација надлежни...